Платформені ваги — це потужне обладнання, яке призначене для статистичного зважування будь-яких важких вантажів, продукції, предметів і так далі. Такі ваги найчастіше застосовуються в самих різних сферах, наприклад, торгівлі, господарстві, промисловості та інших.
Специфічна конструкція промислових електронних ваг дозволяє використовувати таке обладнання для зважування будь-яких довгих та громіздких об'єктів.
Основними компонентами електронних платформних ваг є датчики ваги (їх, як правило, 4, розміщуються по всіх кутах) і міцна велика платформа. Все це обладнання підключене до спеціального узагальнюючого блоку, з якого йде кабель до вагового індикатора.
Перед тим, як придбати платформені електричні ваги слід придивитися до таких їх найважливіших параметрів, як вантажопідйомність, мобільність, дискретність відліку, типу датчика і стійкості до зовнішнього середовища.
Вантажопідйомність електронних платформених ваг. Це параметр, який безпосередньо визначає масу вантажів і предметів, які можна зважувати на платформених вагах. Найбільша границя зважування повинна бути більше максимальної маси зважуваного вантажу на 20-30 %, що гарантує запас міцності ваг.
Мобільність електронних платформених ваг. Є як стаціонарні, так і мобільні платформені електронні ваги. Мобільні ваги мають спеціальні колеса і рукоятки для швидкого їх переміщення по території. Вантаж надходить на встановлену платформу за допомогою спеціального пандуса. Ці платформені ваги необхідні там, де потрібно їх регулярне швидке переміщення. Стаціонарні ваги потрібні для робіт з громіздкими вантажами і об'єктами. Таке обладнання укладається в спеціальне заглиблення, платформа ваг виявляється на одному рівні з підлогою. Стаціонарні платформні ваги не переміщуються.
Дискретність електронних платформених ваг. Від цієї характеристики безпосередньо залежить точність результатів зважування. Це найменша різниця між показниками ваги, які відображаються платформеними вагами. Так, коли дискретність відліку складає 5 кг, то при додаванні до продукції вагою 10 кг будь-якого об'єкта на 4 кг результат зважування буде не 14, а 15 кг.
Тип датчика електронних платформених ваг. На платформених вагах може бути встановлений струнний датчик, электротензометричний датчик або датчик, що працює на електромагнітній компенсації. Максимальну точність при зважуванні забезпечують ваги з останнім типом датчика, ось чому коштують вони дорожче інших. Струнні датчики використовують у роботі частотно-модульований принцип, що дає можливість визначати вагу продукції в широкому діапазоні. Електротонзометричний датчик дає трохи меншу точність, ніж електромагнітний, але коштує істотно менше. Кожен із зазначених типів датчиків легко підключається до принтера для друку результату зважування.
Стійкість електронних платформних ваг до зовнішнього середовища. Будь-які ваги такого типу обладнані системами захисту від попадання вологи і пилу. Ряд моделей ваг мають покриття з високоякісної нержавіючої сталі, що виключає корозію. Діапазон температур, при яких можуть нормально працювати платформені електронні ваги — від -30 до +55°C.