Електродвигун 3000 об/хв – це надійна техніка, необхідна для стабільної роботи насосів, верстатів, компресорів, систем вентиляції та іншого обладнання.
До покупки електричного двигуна визначте умови його роботи та режим використання. Головні характеристики електромотора: потужності, режими роботи, швидкості обертання валу, коефіцієнти потужності та номінальні струми, тип установки лапи або фланець. Така інформація зазвичай, наявна в описі двигуна на сайті і в інструкції, що додається до нього.
Типи двигунів: синхронні, асинхронні, постійного струму.
Асинхронний електричний двигун може мати фазний або короткозамкнутий ротор. Для масового застосування підходять останні. Невеликими недоліками такого типу електричного двигуна вважаються малий пусковий момент та великий пусковий струм. Електричний двигун з фазним ротором має збільшений пусковий момент, зменшений пусковий струм. Дане обладнання найчастіше застосовують на техніці, що працює у складних умовах.
Синхронний електричний двигун працює при коефіцієнті потужності, що становить 1. Цей тип електричного мотора здатний подавати реактивну потужність в мережу, що веде до зменшення втрати та запобігання падіння напруги. Мотор не боїться перепадів напруги, має підвищений ККД (якщо порівнювати з асинхронними аналогами). Вал цього двигуна відрізняється стабільною швидкістю кручення при зміні навантаження. Єдиний недолік – складна конструкція.
Перевагою електричного двигуна постійного струму є можливість плавно змінювати швидкість кручення валу. Але все частіше двигун такого типу змінюють на асинхронні аналоги. Недоліки двигуна постійного струму: не найбільша надійність, порівняно дороге обслуговування.