Електромотор на 1000 об/хв — це обладнання, широко використовується в різних насосах, верстатах, системах вентиляції, компресорах, на подрібнювачах корми і масі іншого обладнання.
Перед покупкою електричного двигуна потрібно визначити, в яких умовах і як буде застосовуватися ця техніка. Основними характеристиками будь-яких електромоторів є їх потужності, швидкості обертання валів, режими роботи, номінальні струми, коефіцієнти потужності. Все це можна прочитати в прикладеній до електромотору інструкції або в його описі.
Електромотор 1000 об/хв є популярним, адже різні моделі двигунів з такими швидкостями обертання вала мають потужності в широкому діапазоні. Це дозволяє застосовувати такі електромотори в різних областях.
Види електричних моторів: асинхронні, синхронні, постійного струму.
Синхронний електродвигун має перевагу — робота при коефіцієнті потужності, який дорівнює 1. Такий мотор здатний віддавати реактивну потужність в електричну мережу (дозволяє зменшити втрати і запобігти падіння мережевої напруги). Електродвигун стійкий до перепадів напруги і відрізняється підвищеним ККД (у порівнянні з асинхронним аналогом). Встановлений на такому моторі вал має стабільну швидкість обертання при підвищенні або зниженні навантаження. Недоліком такого електродвигуна є порівняно складна конструкція.
Асинхронний електродвигун буває з фазним або з короткозамкненим ротором. У побуті масово використовуються останні. Єдиними недоліками даного електродвигуна вважаються високий пусковий струм, низький пусковий момент, деяка чутливість до перепадів напруги. Асинхронний двигун з фазним ротором має підвищений пусковий момент, зменшений струм запуску. Такі мотори використовуються на обладнанні, яке працює у важких умовах.
Перевага електродвигуна постійного струму проста плавне регулювання швидкості, при якій обертається вал. Все частіше дані електродвигуни замінюються асинхронними моторами. Недоліки електродвигуна постійного струму: невисока надійність, вельми витратна обслуговування.