Акумуляторна садова техніка — це обладнання різного призначення, яке працює від встановлених батарей. Впровадження нових технологій і модернізація наявних електричних акумуляторних батарей призвела до істотного підвищення попиту на акумуляторну техніку для городу, саду.
Безумовно, будь-яка акумуляторна садова техніка є дуже зручною у використанні, адже вона автономна, мобільна, характеризується екологічною чистотою, дуже тихою роботою (якщо проводити порівняння з аналогами, що працюють на бензині або дизелі).
Типи акумуляторної садової техніки
Великі виробники садового обладнання та техніки пропонують широкий спектр різних акумуляторних пристроїв:
- Акумуляторна пила — застосовується для розрізання деревини, заготівлі дров, підрізання великих гілок. Замінює бензопилу або електропилу.
- Тример акумуляторний — потрібно для догляду за рослинністю на порівняно невеликих ділянках. Може зрізати рослини волосінню і ножем (залежно від моделі).
- Акумуляторний кущоріз — необхідний для догляду за живими огорожами, кущами. Застосовується для зрізання гілок, стрижки рослин на невеликих площах.
- Акумуляторний висоторіз — потрібен для зрізання гілок на високих деревах, оснащений телескопічною штангою, що істотно полегшує роботу.
- Акумуляторні мультисистеми (мультиинструменты) — це особливий клас садового обладнання. Таке обладнання — це поєднання в одному пристрої декількох типів техніки, наприклад, висоторізи, ланцюгова пила і кущоріз. Кожним з цих пристроїв можна легко користуватися окремо, оскільки загальними елементами є тільки батарея і штанга.
- Акумуляторна повітродувка і акумуляторний садовий пилосос — потрібні, відповідно, для здування сміття, свіжого снігу, листя, скошеної трави з ділянки та збору вищезгаданого матеріалу.
- Акумуляторний культиватор — необхідний для обробки грунту, розпушування, оранки.
- Акумуляторна газонокосарка і акумуляторний аератор — застосовується для зрізання трави на газонах, присадибних ділянках і так далі. Аератор служить для проколювання грунту (краще проходить повітря, рослини ростуть краще) і збору моху.
До вищеперерахованої техніки є акумуляторні батареї різних ємностей і різні зарядні пристрої.
Переваги акумуляторної садової техніки
- Екологічна чистота — при роботі акумуляторна техніка не створює і не викидає ніяких побічних продуктів.
- Автономність — забезпечується встановлюється в акумуляторну садову техніку батареєю. Ємність такої батареї вимірюється в А/г (ампер/годин). Від ємності батареї залежить час безперебійної роботи обладнання від однієї зарядки. Багато моделей різного садового обладнання поставляється з акумуляторними батареями. Є і моделі, в комплект поставки не входить батарея і зарядний пристрій. Це дозволяє вибрати батареї необхідної ємності.
- Тиха робота — будь-яка акумуляторна садова техніка працює набагато тихіше навіть електричних аналогів, які працюють від мережі і, само собою, тихіше аналогічного дизельного і бензинового обладнання.
- Легкість обслуговування — на відміну від бензинового і дизельного мотора, електричний двигун фактично не потребує обслуговування. Потрібно просто вчасно і правильно міняти акумуляторні батареї, слідкувати за рівнем масла в те обладнання, де це необхідно.
- Удобство использования — пользоваться аккумуляторной садовой техникой любого типа очень удобно, поскольку при работе вам не будут мешать провода. Также аккумуляторное садовое оборудование компактно и весит меньше, чем аналоги, работающие на дизеле и бензине. Аккумуляторная садовая техника оснащается большими удобными рукоятями.
Недостатки аккумуляторной садовой техники
- Обмежений час використання — навіть при повному заряді батареї більшість типів акумуляторного садового обладнання не зможе використовуватися без підзарядки більше 1,5 годин. Цього часу у деяких випадках буває недостатньо для проведення запланованих робіт.
- Порівняно висока ціна акумуляторної батареї.
- Относительно невысокая мощность — это актуально для компактной садовой техники, от работы которой не нужно ожидать таких же результатов, как дадут электрические аналоги, которые работают от электросети. Ряд аккумуляторной садовой техники имеет так называемый «форсированный режим» работы, что дает возможность приблизиться к высокой мощности электрических сетевых аналогов, но на непродолжительное время.