Для досягнення високої точності закріплення гвинтів, болтів, гайок застосовується точний міцний динамометричний ключ, який дозволяє чітко контролювати зусилля затягування всіх різьбових з'єднань. Такі ключі застосовують як професійні працівник СТО і автомайстерень для перевірки зусилля затяжки, але і автомобілісти-аматори. Купуючи такий ключ ви зможете затягувати гайки з різним зусиллям, працювати з будь-якими посадочними квадратами під різні головки, отримаєте впевненість у високій міцності з'єднання.
Перед вибором динамометричного ключа слід визначиться з його технічними параметрами, оскільки від них безпосередньо залежить якість проведеної роботи, довговічність ключа. Головними характеристиками динамометричного ключа є максимальне зусилля або момент сили (вимір у ньютон-метрах (Нм), впливає на роботу, яку ви зможете контролювати), квадрат (вимірювання в дюймах, визначає розміри гайок, з якими ви будете працювати, 10 Нм приблизно дорівнює 1 кг/м, при зусиллі 5-25 Нм квадрат ключа 1/4", 19-110 Нм квадрат ключа 3/8", 42-210 Нм квадрат ключа 1/2", 70-350 Нм квадрат ключа 1/2", 80-400 Нм квадрат ключа 3/4", 100-700 Нм квадрат ключа 3/3", 140-200 Нм квадрат ключа 1") і вага / довжина (визначають ступінь зручності використання ключа).
Все динамометричні ключі, в свою чергу, поділяються на різні типи, що відрізняються конструкцією і принципами роботи, мають свої сфери використання, в яких при роботі такими ключами ви отримаєте максимальні результати.
Граничний (пружинний) динамометричний ключ. На ключ такого типу нанесена шкала. При роботі з таким динамометричним ключем спочатку потрібно відпустити встановлену стопорну гайку, потім, обертаючи ручку, зробити так, щоб встановлена нульова позначка на ній збігалася з потрібною відміткою на шкалі самого ключа. Так ви встановите потрібний момент затяжки. Потім для обчислення значень на шкалі рукоятки ключа слід обертати ручку за годинниковою стрілкою, поки значення не співпаде з наступним значенням «0». Далі фіксується стопорная гайка і затягується кріплення. Вам не потрібно стежити за вибраним значенням зусилля, оскільки при його досягненні буде чутно клацання, з якого ви дізнаєтеся, що кріплення вже затягнуть з вказаними вами зусиллям. Такі ключі незамінні на СТО, де потрібно затягувати за зміну дуже багато гайок. Помилка у роботі з такими ключами складе ±4%.
Стрілочний динамометричний ключ. Такий ключ має найпростіше пристрій, його дуже просто застосовувати. Цей динамометричний ключ складається з міцного корпусу, на якому закріплена шкала, обладнаний ручкою, квадратом для різних торцевих головок і стрілкою. Так, при затягуванні таким ключем кріплень корпус спільно зі шкалою дещо відхиляється, а встановлена стрілка залишається на місці, тим самим показуючи значення отриманого моменту. Похибка такого динамометричного досить велика і складає 6-8%. Варто відзначити, що конструктивні особливості такого ключа не дозволять використовувати його у важкодоступних місцях. Але, незважаючи на цей недолік, цей тип динамометричних ключів зручний в роботі, особливо коли затягування вузлів потрібно швидко проконтролювати.
Цифровий динамометричний ключ. Такий ключ є найточнішим з усіх типів даного інструменту, оскільки похибка 1% і менше. Працювати з таким динамометричним ключем дуже просто. На його корпусі розташовано декілька кнопок, які потрібні для включення, вибору одиниць вимірювання одержуваного моменту, передустановки необхідного значення моменту і його регулювання. Також є зумер, необхідний для подання звукового сигналу. Після того, як ви встановите всі необхідні параметри можна починати працювати. При закручуванні кріплення на дисплеї буде відображатися поточне значення прикладеного зусилля. Коли ви досягнете потрібного значення динамометричний ключ подасть звуковий сигнал. Такі ключі затребувані на СТО, де їх застосовують при закручуванні / відкручування «особливо відповідальних» сполук. Цифровий динамометричний ключ потрібно і на підприємствах промисловості, де обслуговують і ремонтують верстати, залізничний транспорт і так далі.