Кромкооблицювальний верстат (кромочник) — це варіант одне з самого складного обладнання, яке застосовують при випуску меблів. Верстат автоматично або в ручному режимі дозволить облицювати прямолінійну і / або криволінійну кромку на будь меблевої заготовки, що додасть готовому виробу естетичний вигляд, захистить його пошкоджень і розшарування.
Кромку на такому станку можна клеїти, подаючи виріб вручну або автоматично (напівавтомат). Для приклеювання використовують натуральні або синтетичні клею.
Автоматичний режим роботи застосовується на великих фабриках. Варто відзначити, що ручний кромкооблицювальний верстат володіє великою перевагою перед автоматичним обладнанням такого ж типу, оскільки дозволяє точніше облицювати вироби складних форм. Як правило, власники меблевих підприємств купують верстати цих двох типів.
Перед тим, як купити кромкооблицювальний верстат, слід знати, як багато погонних метрів кромки буде клеїться за день, типи оклеиваемых поверхонь, товщини приклеюються кромок.
Слід дізнатися такі важливі для кромочника характеристики, як потужність, вага, наявність різних агрегатів (замість універсальних вузлів, які поєднують відразу кілька функцій). Також придивіться на габарити агрегатів, їх складові елементи: перерізи всіх кронштейнів, діаметри направляючих, розміри патрубка аспірації.
У кромочнике хорошої якості повинна бути функція автоматизованого повороту пив, централізований механізм для автоматичного змащення, дозування клею (з можливість коригування за допомогою пульта). Також верстати хорошої якості володіють механізмами осциляції при поліруванні, системою індивідуального маневрування як верхнім, так і нижнім механізмами.
Продуктивність установки для аспірації повинна бути від 2500 до 4000 м3/год, розрідження — у межах від 2200 до 2400 Па.
Варто купити кромочник, обладнаний кількома агрегатами, які оснащені окремими спеціальними інструментами для матеріалів з тонкої і товстої кромками, з системами автоматизації налаштування видаляється під час роботи припуску. Також бажано, щоб верстат робив корекцію кутів поперечної і поздовжньої площинах.