Степлер електричний — це інструмент, необхідний для прибивання матеріалів один до іншого. У степлере електричному встановлено спеціальний ударний механізм, кручений або плоский ресорна пружина, яка зводиться за допомогою електродвигуна. Так, натискаючи на курок вивільняється бойок, вириваючи окрему скобу з обойми і вбиваючи її в матеріал. Будь-які скоби заряджаються в установлений на електричному степлере магазин за типом канцелярського сшивателя, так само за допомогою пружинного штовхача подаються в канал. Є моделі електричних степлерів, де скоба не просто вгоняется в основу. Такі моделі обладнані спеціальною відповідь «ковадлом», яка дозволяє загинати лапки скоби.
Перевагами степлера електричного є: мале прикладене зусилля для прибивання матеріалів, простий монтаж при роботі з будь-якими матеріалами, задіюється лише одна рука, не потрібно тиснути на інструмент, легкість в монтажі пружних деталей, робота в затиснутих місцях, точна передача кінетичної енергії (основний виріб не буде пошкоджено), відсутність сколів, вібрації, і подряпин, багатофункціональність, невелику кількість рухомих деталей (довговічність, простота обслуговування, надійність), стійкі до корозії матеріали, висока безпека при роботі (без ударів по пальцях) і так далі.
Можливості електричного степлера
Сучасний електричний степлер виконує 2 основні завдання: прибивання різних типів матеріалів до інших (деревина, пластик, ДСП, фанера, OSB, шкіра, тканина, синтетичні матеріали і так далі) і зшивання рівноцінних деталей з використанням системи загину скоби. При будь-яких варіантах роботи з'єднання буде дуже міцним і надійним, особливо якщо використовувати під час роботи розхідники з несиметричними заточками або спеціальним расплавляющимся покриттям.
Електричний степлер незамінний у виробників меблів, декораторів, модельєрів, застосовується на виробництві і будівництві.
Степлер електричний допоможе вам виконувати велику кількість операцій: кріплення меблевої оббивки і елементів конструкції меблів, драпірування, фіксацію на рамках будь-якого типу постерів, полотен і репродукцій, прибивання до різних каркасів різних листових матеріалів (фанери, ДВП, фольги, ДСП, жерсті, ОСП і так далі), виробництво модулів, різних риштувань і підсистем, установку бітумної черепиці і руберойду, встановлення ізоляційних матеріалів, мембран, плівок, утеплювачів, облицювання поверхонь вагонкою або сайдингом із пластику й дерева, складання підлог з будь дошки, фіксацію різних килимових покриттів, прокладку слабкострумових і силових електричних кабелів, монтаж перфоуголка, пристрій парників і теплиць з плівки, зшивання гофрованого картону, складання каркасів для упаковки і піддонів, установку штапиків на віконних рамах з дерева і так далі.
Електричний степлер є функціональним і потужним обладнанням. Потужність електричного скобозабивателя може доходити до 1500 Вт, що дає можливість швидко забивати розхідники на дуже велику глибину. Степлер електричний обладнаний якісним стійким до ударів і пошкоджень пластиковим кожухом, який також відмінно захищає користувача від ураження струмом. На більшості моделей электростеплеров встановлені м'які гумові накладки, що дозволяє тримати рукоять більш зручно. Мережеві кабелі і обмотки електричних двигунів таких степлерів оснащені подвійною ізоляцією. Многие модели оснащены кабелями питания на 5 и больше метров, что позволяет еще более комфортно пользоваться инструментом.
Скорострельность среднестатистических электрических степлеров — от 20 до 30 выстрелов в минуту.
Основные узлы электрического степлера и его подошва выпускаются из металла, что сказывается как на функциональности, так и на долговечности работы инструмента. Весят степлеры электрические до 2 и более (некоторые модели) килограмм.
Перед тем, как купить электрический степлер, присмотритесь к дополнительным системам такого электроинструмента. Так, электростеплер может иметь систему плавной либо ступенчатой регулировки силы удара, может быть оборудован системой защиты от случайного пуска, иметь разные типы предохранительных замков, систему контроля частоты импульса. Також електричні степлери нерідко обладнали датчиками глибини, системами для проведення автоматичного багаторазового удару, спеціальними пристроями для видалення скоб, системами удару 2 скобами, системою пострілу від натискання на встановлений наконечник і так далі.