Лобзик електричний або просто електролобзик — це пристрій для якісної обробки практично будь-яких матеріалів. Застосовується електричний лобзик як у промисловості, так і в домашніх умовах.
Невеликі габарити електролобзика дозволяють практично не відчувати його ваги під час роботи, тому пристрій дуже зручно в повсякденному використанні.
За допомогою електричного лобзика ви якісно і оперативно зробите будь-яку пряму різання дерева, металу, пластмас, ламінату, гіпсокартону, керамічної плитки і так далі. Також вам доступна криволінійна різання будь-якого з вищевказаних матеріалів, різання круглих отворів будь-якого діаметру і прямокутних отворів будь-якої форми. Варто зазначити, що сьогодні виробники обладнують випускаються моделі різними додатковими функціями, які впливають на ціну електроінструменту.
Конструктивні особливості електролобзиків
Порізка матеріалу електричним лобзиком проводиться за допомогою встановленої пилки. Пилка приводиться в рух електромотором. Зворотно-поступальні вертикальні руху пилки мають частоту до 3500 разів за 1 хвилину. Механізм електролобзика розміщений на міцної опорної платформі. Її також називають плитою, підошвою. Ця плита застосовується як направляючий елемент і забезпечує високу точність в процесі розпилу будь-якого матеріалу. Точність досягається за рахунок наявного постійного відстані від платформи до нарізається матеріалу.
Також є можливість повороту цієї платформи на кут до 45°, що дозволяє змінювати нахил порізки. Платформа, як правило, виготовляється із сталі, міцного пластика або алюмінію. Встановлена в електричному лобзику пилка, як правило, закрита прозорим щитком, який зроблений з оргскла (плексигласу). Щиток служить для підвищення безпеки при роботі.
Електричні лобзики відрізняються типами ручки. Ручки бувають скобообразными (добре видна лінія порізки), грибообразными (легше працювати на похилих поверхнях). На якість порізки тип ручки не впливає.
Якщо ви хочете купити електролобзик без підключення до мережі, то слід зупиниться на акумуляторному варіанті. Варто пам'ятати, що застосування акумуляторного лобзика обмежена за часом ємністю акумулятора. Також потужність такого електроінструменту, як правило, невисока.
Додаткові функції електричних лобзиків
Регулювання частоти ходу пилки застосовується під час роботи з різними типами матеріалів. Регулювання може проводиться до і під час роботи потрібно сильніше натиснути на кнопку пуску), що істотно підвищує продуктивність.
Багатоступінчастий механізм маятникового типу є у всіх моделей електричних лобзиків. Він дає можливість сопілці здійснювати додаткові руху по горизонталі в сторону розпилу і назад. Також при цьому пилка може різати тільки при русі «вгору». Ця функція також тягне за собою підвищення продуктивності, але при цьому трохи погіршується якість оброблюваної поверхні. Її бажано відключати при чистовому порізки.
Функція лампою підсвічування зони розпилу, яка збільшує зручність під час експлуатації електролобзика при слабкому освітленні.
Система оперативної заміни пилок потрібно для полегшення відповідного процесу. Проводиться через натискання спеціального встановленого важеля.
Автоматичний здувши тирси встановленим у електролобзик вентилятором, який також охолоджує електромотор. Дана функція дає можливість швидко звільнити лінію різки від тирси і пилу.
Можливість приєднання до електролобзику через патрубок пилососа дозволяє оперативно очистити робочу поверхню від відходів для кращої видимості лінії порізки.
Можливість повороту пилки електролобзика, завдяки якій ви можете повернути робоче полотно на кут 360° для випилювання колу необхідного діаметра.
Фіксатор кута нахилу потрібно для надійного закріплення положення електролобзика під кутом 45°.
Професійний і побутовий електролобзик
Електролобзики бувають професійними та побутовими. У побуті електроінструмент застосовують не дуже часто, ось чому його потужність поступається професійному, який розрахований на безперервне тривале використання. Побутовий електролобзик володіє меншою кількістю додаткових функцій і порівняно невеликим робочим ресурсом, якого достатньо для рідкісного разового використання інструменту. Ціни на електричні лобзики побутові досить демократичні.
Варто відзначити, що побутовими електричними лобзиками можна порізати дерево, яке має товщину до 70 мм і сталь товщиною до 4 мм Професійний електролобзик дає можливість різання деревини товщиною до 135 мм, алюмінієві і сталеві листи товщиною, відповідно, до 20 і до 10 мм. Побутовий електроінструмент, як правило, виробляється в Польщі або Китаї, професійний — у Японії, Німеччини, Швеції.
Критерії вибору конкретного електролобзика
В першу чергу потрібно визначити, який мощноси потрібно електроінструмент. Так, побутові електролобзики мають потужності від 300 до 550 Вт, професійні — від 700 Вт. Від цього параметра залежить глибина різання, тривалість безперервної роботи і термін експлуатації електричного лобзика.
Не менш важливий параметр — кількість ходів пилки за хвилину, який впливає на швидкість роботи і чистоту пропилу. Як правило, ця частота становить від 0 до 3100 ходів за хвилину, але є моделі з частотою ходу до 3500 разів за хвилину.
Комфорт застосування електролобзика залежить від наявної системи по заміні пилок. Так, пилки можуть бути закріплені гвинтами або притискним способом. В останньому варіанті заміна пилки здійснюється значно швидше і без використання викрутки.
Можливість регулювати частоту ходу буде потрібно тоді, коли ви хочете обробляти електролобзиком різні будівельні матеріали, оскільки ряд листових матеріалів ріжеться при конкретних значеннях цього параметра.
Функція підключення до електролобзику пилососа дозволить захистити очі та дихальні шляхи від пилу і допоможе тримати робоче місце в чистоті.
Електролобзик також може мати в комплекті кілька додаткових пил, масло для якісного змащення робочих елементів, викрутки та ряд інших додаткових дрібниць. Цей електроінструмент може йти разом із кейсом. Але все це й так можна придбати у будь-яких спеціалізованих магазинах.