Пневматична шліфувальна машина — це надійний інструмент, який потрібен для шліфування різних твердих поверхонь, таких як метал, дерево, пластик, камінь, цегла і так далі.
При виборі шліфмашини потрібно знати, як часто вона буде застосовуватися. Якщо рідко, то можна зупиниться на бюджетній моделі. Якщо ж навантаження на машину будуть великими, слід придбати професійну модель. Пневматична шліфувальна машина професійного типу істотно дорожче її бюджетних аналогів.
Також слід придивитися до характеристик самої пневматичної шліфувальної машини. Всі параметри пневматичної шліфмашини можна розділити на 2 типи:
- робочі параметри — це характеристики, які визначають ефективність і якість роботи пристрою (амплітуда коливань, діаметр абразивного круга, швидкість обертання, витрата і тиск повітря, вага);
- додаткові функції — це можливості пристрою, завдяки яким забезпечується комфорт і зручність при роботі (регулювання обертів, можливість підключити пилосос, варіанти пилозбірника, індикатор сили натискання, наявність другої ручки).
Типи пневматичних шліфувальних машин
Пневматичні шліфувальні машини прямі (радіальні) призначені для якісної зачистки зварних швів, різного лиття та інших поверхонь під час монтажно-складальних робіт. Такі шліфувальні машини мають частотою обертання від 5100 до 15000 об/хв. Насадками для такого типу пневматичних шліфувальних машин є збалансовані кола з допустимою швидкістю обертання наявної робочої поверхні.
Пневматичні шліфувальні машини кутові призначені для шліфування, різання, зачищення таких матеріалів, як камінь, метал. Використовуються під час будівельних робіт. Кутові пневматичні шліфувальні машини володіють частотою обертання від 6400 до 8500 об/хв. Осі обертання кола і пневмомотора знаходяться під прямим кутом. У ряді моделей таких інструментів використовуються відрізні і зачисні круги різного діаметру від 100 до 240 мм. Застосовуються такі пневматичні шліфувальні машини при температурах повітря від -15до +40°C.
Пневматичні шліфувальні машини торцеві призначені для проведення полірувальних, шліфувальних, оздоблювальних робіт з такими матеріалами, як граніт, метал, мармур і так далі. Для роботи такого пневматичного інструменту застосовують спеціальні чашкові камені. Опрацювання матеріалу проводиться торцевою частиною каменю. Швидкість обертання такого інструменту — 5000 об/хв. Можливе застосування пневматичних шліфмашин при температурах від -15до +40°C.
Цангові пневматичні шліфувальні машини призначені для робіт з шліфувальними головками, бурильними фрезами. Працюють з пластиком, металом, різними сплавами, сталлю та іншими матеріалами. Частота обертання насадки — від 15000 до 30000 об/хв. Експлуатація інструменту можлива при температурах повітря від -15до +40°C.
Амплітуда коливань пневматической шлифовальной машины
Амплітуда коливання і кількість обертів пов'язані між собою. Поєднання цих 2 параметрів — запорука високоякісної шліфування будь-якого матеріалу. Сьогодні ви можете придбати пневматичні шліфувальні машини з амплітудами коливань від 2,0 до 5,0 мм
Необхідно пам'ятати, що для ряду пневматичних шліфувальних машин зворотно-поступальні проводяться за допомогою спеціальних встановлених важелів або насадок. Залежно від типу встановленого регулятора, можна визначити діаметр орбіти під час проведення шліфування.
Діаметр тарілки і ширина підошви пневматичної шліфувальної машини
Продуктивність будь-якого такого інструменту сильно залежить від діаметра шліфувальної поверхні. Так, чим більше площа тарілки пневматичної шліфмашини, тим швидше ви обробите конкретну площу. Найпопулярнішими діаметрами таких тарілок є 125,0 і 150,0 мм. Але є і пневмошлифмашины з нестандартними діаметрами, наприклад, 50,0, 80,0, 90,0 і 115,0 мм. Невеликі діаметри встановленої на пневматичній шліфувальної машині підошви дають можливість виробляти якісну шліфування кутових з'єднань різних деталей і елементів. Розміри підошви зустрічаються від 70,0 90,0 х мм.
Нестандартні розміри тарілок у пневматичних шліфувальних машин можна зустріти дуже рідко. Їх виробляють лише кілька фірм, на ринку є всього кілька таких моделей.
Купуючи пневматичну шлифовальну машину, в ряді випадків потрібно тільки подивитися на назву моделі для того щоб визначити діаметр підошви, оскільки більшість компаній вказують розмір саме в назві моделі.
Витрата повітря і тиск, необхідний для роботи пневматичної шліфувальної машини
Більшість популярних моделей такого інструменту мають витрату повітря від 170 л/хв, робочий тиск від 6,0 атмосфер. Варто пам'ятати, що чим більше кількість оборотів може зробити пневмомотор шліфувальної машини, тим більше потрібно більшим буде тиск і витрата повітря. Якщо ж у вас вже є компресор, то слід вибирати пневматичну шліфувальну машину у якій витрата повітря і вимоги щодо кількості атмосфер нижче, ніж видаються компресором. В іншому випадку ваш компресор не зможе забезпечити якісне функціонування пневматичної шліфмашини.
Вага пневматичної шліфувальної машини
Чим потужніший встановлений пневмодвигуни, тим більше вага інструменту. Також варто пам'ятати, що вага не впливає на продуктивність і якість проведених робіт, але дуже важливий для зручності роботи. Так пневмошлифмашины з великою вагою не підходять для обробки стелі і різних вертикальні поверхні.
Додаткові функції пневматичної шліфувальної машини
Регулювання обертів, яка реалізована за допомогою спеціальних важелів тиску, дозволяє застосовувати інструмент для грубої і тонкої шліфовки. Це дає можливість заощадити, оскільки не потрібно покупка парочки пневмошлифмашин.
Варіант пилозбірника пневматичної шліфувальної машини
Результат роботи будь-якого шліфувального інструменту, в тому числі і пневмошлифмашины, — це як ідеально гладка рівна поверхня матеріалу, так і велика кількість дрібного пилу. Для того, щоб ця пил не осідала на всіх предметах, стінах приміщення і так далі, виробники постачають пневматичні шліфувальні машини пилозбірника. Ці пилозбірники в деяких моделях бувають незручними, тому при покупці такого обладнання завжди потрібно розглядати тип пилозбірника, який буде зручний саме вам. Тип пилозбірника не впливає на якість роботи.
Можливість приєднання пневматичної шліфувальної машини до пилососа
Оскільки пилозбірник має невеликі розміри, він швидко заповнюється і від вас потрібно часто проводити його очищення, тим самим перериваючи роботу. Так, ряд виробників передбачили у своїх пневматичних інструментах можливість підключення до пилососа. У професійних моделей пневмошлифмашин можливість приєднати пилосос зустрічається частіше, ніж у побутових моделей.
Варто відзначити, що підключення пневматичної шліфувальної машини до пилососа може проходити і по іншому варіанту — якщо є спеціальний перехідник. Так, під час покупки пневматичної шліфувальної машини розуміючи той факт, що нею ви будете працювати досить багато і тривалий час, слід придивитися до будь-якої можливості підключення до цього інструменту пилососа.
Додаткова рукоятка пневматичної шліфувальної машини
Специфіка роботи з будь пневматичної шлифмашиной передбачає сильний тиск на інструмент зверху. Сама форма будь пневмошлифмашины спрямована на це. Найчастіше пневмодвигун і пусковий механізм пристрою розташовані трохи збоку від центру. Таке розташування найважливіших складових пристрою створює деякі труднощі під час тривалої експлуатації пневматичної шліфувальної машини. Так, багато виробники комплектують свої пристрої додатковою рукояткою. Така рукоятка чудово компенсує тиск з іншого боку, чим суттєво спрощує застосування інструменту. Така додаткова рукоятка буває стаціонарної або знімною в залежності від моделі пневматичної шліфувальної машини.
Індикатор зусилля натискання пневматичної шліфувальної машини
Такой индикатор при излишнем или же недостаточном нажиме на пневматическую шлифовальную машину даст возможность его скорректировать, поэтому шлифовка будет проведена так, как надо. Эта дополнительная функция весьма полезна как новичкам в шлифовальном деле, так и профессионалам, поскольку существенно облегчает процесс шлифовки любого типа материала.
Вариант крепления абразива на пневматической шлифовальной машине
При тривалій експлуатації пневматичної шліфмашини не раз потрібно перевести абразив, оскільки той зносився. Для того щоб цей процес не займав багато часу, виробники придумали ряд різних методів кріплення абразиву до наявної на пневматичній шліфувальної машині тарілці або підошві.
Самым популярным и распространенным методом крепления абразива является липучка. Также есть так называемая система Quick-Fit, которая предусматривает модульный тип замены абразива. Такая система менее популярна. В любом случае, при выборе пневматической шлифовальной машины того или иного производителя требуется посмотреть на то, как будет крепиться абразив. Это нужно для того, чтобы при работе вы могли быстро проделать такую замену.