Сьогодні торцювальні пили використовують під час проведення монтажних, столярних, оздоблювальних робіт. Завдяки торцювальної пили стає легше справити такі елементи, як рами для вікон, дверні коробки. Також дуже легко можна укласти підлогу і так далі.
Основними перевагами практично будь торцювальної пили є її висока швидкість, точність і простота при роботі. Так, торцювальна пила по дереву дуже часто застосовується в меблевих майстернях, на меблевих фабриках. Торцювальна пила по металу незамінна для різання сталі, заліза, різних профілів. Елементи з таких матеріалів застосовуються для виробництва, наприклад, віконних рам.
Основне навантаження під час роботи з торцювальною пилою йде на встановлений обертовий диск, ось чому його виготовляють з високоміцних перевірених матеріалів.
Конструкція пили торцювання
Конструкція цього електричного інструменту проста. Торцювальна пила складається з двигуна з редуктором, диска, підстави і ручки, на якій знаходиться кнопка старту пристрою.
Двигуни, що застосовуються на ручних дискових пилах бувають асинхронними і колекторними. Асинхронний мотор під час роботи створює менший шум і має довгий термін безперебійної роботи. Колекторний двигун відрізняється тим, що не потребує потоковому техобслуговуванні та уваги з боку оператора. Як правило, електромотори встановлені праворуч від диска. Але в ряді моделей виробник розмістив їх ззаду. Це зроблено для підвищення комфорту і найкращого огляду під час роботи.
Пиляльний диск приводиться в рух електромотором, який за допомогою редуктора здійснює зубчасту або ж ремінну передачу. Кожен тип має свої «плюси» і недоліки. Так, якщо встановлена зубчаста передача, то практично повністю виключається прослизання при високих навантаженнях. Ремінна передача виробляє менше шуму і практично виключає вібрацію встановленого диска, а це збільшує моторесурс двигуна і позитивно позначається на якості роботи.
Є такі торцювальні пили, які виконують роботу ще й розпилювального верстата. Такі моделі мають встановлений зверху розпилювальний стіл. Само собою, така комбінована пила не є повною заміною верстата, але можливість використовувати її в «іншому режимі» є дуже важливим фактором при виборі.
У ряду моделей торцювальних пил є спеціальна протяжка. Так, встановлений пильний диск знаходиться на двох спеціальних рейках, які розташовані паралельно. Так він може вільно рухатися. Торцювальна пила, яка забезпечена функцією з протяжки, характеризується досить значною шириною пропилу.
Як вибрати торцювальні пилку
Для початку потрібно визначитися для якої мети вам потрібна торцювальна пила. Якщо електроінструмент буде застосовуватися рідко, то вам цілком підійде інструмент, який володіє стандартним набором можливостей. Якщо ж ви хочете застосовувати електроінструмент часто і проводити досить складні роботи великого обсягу, то варто зупинити свій вибір на професійних моделях.
Безпека. Ка правило, в будь торцювальної пили є потужний захисний кожух, повністю закриває диск при роботі. Також є система автовимкнення при застопоривании диска, система захисту від електропробою, система фіксації матеріалу розпилювання. Можуть бути встановлені системи плавного старту, автоблокування при заміні запорошеного диска.
Для досягнення максимальної безпеки торцювальні пили мають спеціальні електромагнітні гальма, які оперативно зупиняють електромотор після припинення подачі електрики.
Маса і розміри. Так, якщо електроінструмент буде дуже важким, то це може істотно ускладнити роботу.
Ергономічність. Будь-торцювальна пила повинна бути зручною для виконання поставлених завдань.
Розмір запорошеного диска. Диск повинен мати діаметр не менше 200 мм
Основними параметрами будь торцювальної пили є ширина і глибина різання, також багато залежить від діаметра встановлюється диска. Слід звернути увагу на те, щоб поворотний блок і станина були зроблені акуратно і з високоякісного міцного матеріалу.
Також слід придивитися до наявності на торцювальної пили різних систем захисту, спеціальних міцних кожухів. Зверніть увагу і на комплект поставки торцювальної пили.
Вибір запорошеного диска пили торцювання
Для початку потрібно визначити тип матеріалу, який треба пиляти. Зовнішній і посадковий діаметри — це найважливіші параметри будь-якого запорошеного диска. Як правило, посадковий діаметр становить 30 мм, зовнішнього — 210, 250 і 305 мм
Перед вибором диска переконайтеся, що наявний мотор може з ним працювати. Іноді наявні електромотори не можуть повноцінно розкрутити диски великих діаметрів.
На якість проведених вами робіт також безпосередньо впливають такі параметри, як матеріал диска, заточка і його геометрія зубів. Так, одні види зубів підходять для проведення якісного поперечного різу, інші — поздовжнього, треті відповідають за чистоту і акуратність порізки.
Деякі типи диском мають спеціальні тонкі прорізи та/або хвилясті лінії. Це потрібно для компенсації температурної деформації і значного зменшення шум від роботи.
Варто відзначити, що більшість сьогоднішніх виробників електричного обладнання настійно рекомендують вибирати пилові диски від перевірених виробників. Пам'ятайте, правильний вибір диска для роботи торцювальної пили — це не тільки запорука успішного проведення робіт, але і безпеку оператора.
Вибір виробника торцювальної пили
найпопулярнішими на сьогоднішній день є торцювальні пили від виробників Корвет, Makita, Bosch, Hitachi, Metabo, Stark, DeWALT.
Торцювальні пили від вищевказаних виробників мають порівняно невелику ширину порізки. Для її збільшення є спеціальні професійні моделі торцювальних пил з тягової функцією. У даних агрегатів робочий блок розташований на спеціальних штанг (як правило, їх 2).
Більшість виробників торцювальних пил пропонують можливість розширення столу. Так, для роботи з деякими деталями, які мають досить значні розміри вам можуть знадобитися додаткові опори.
Наприклад, деякі торцювальні пили від виробника Makita мають розкладні підставки.
найнадійнішою вважається та конструкція, у якій станина виготовлена з алюмінію або спеціального міцного і легкого магнієвого сплаву, що забезпечує, крім міцності, ще й мобільність пристрою. Наприклад, безліч моделей торцювальних пил Bosch важать приблизно 15,0 кг
Торцювальні пили від виробника Корвет обладнані лазерним покажчиком, який вимагається для підвищення точності різу. Також пили від цього виробника мають можливість збільшення пропилу до 430 мм
Більшість торцювальних пил здатні робити нахил головки на кут від 45 до 55°. Торцювальні пили від виробника Hitachi можуть повернути головку на кут 15, 22,5 і 30°.
Низка моделей від DeWalt мають систему XPS. Її робота – проектування тіні від наявного диска, що дає додаткове висвітлення для ще більшої точності розпилу.
Торцювальні пили від компанії Metabo мають механізм, який дає можливість регулювати поворот і нахил диска.
Електроінструменти від Stark та Інтерскол мають високу якість дуже просту конструкцію, тому для розпилу під необхідним кутом потрібно просто розгорнути стіл або сам диск (він може обертатися в обидва боки).