Трубогиб або верстат для вальцювання — це потужне обладнання, яке застосовується для вигину труб, профілів, різних сталевих прутів, куточків без порушення перерізу всередині виробу або його заломів.
Трубогиби використовуються для вигину не лише виробів із сталі. Так, трубогиби часто застосовуються під час обробки різних порожнистих деталей, які володіють різними формами. Ці деталі можуть бути зроблені алюмінію, міді, ПВХ і так далі.
Всі трубогиби можна розділити за принципом їх роботи на 2 категорії. Є тривалкові трубогиби, які дають можливість змінювати радіус вигину всієї деталі або заготовки і кутові трубогиби, завдяки яким можна зігнути трубу на певній ділянці, який залежить від розміру самого обладнання.
Також кожен тип трубогиба з урахуванням характеру передачі зусилля, яке і викликає деформацію заготовки, ділиться на підкатегорії. Так, є трубогиб з ручним приводом, трубогиб з гідравлічним приводом, трубогиб з електроприводом. У гідравлічних трубогибов нагнітання проводиться олійною станцією з встановленим електронасосом.
Кутовий трубогиб
Цей тип трубогибов є самим популярним і поширеним. Це безпосередньо пов'язано з неймовірною простотою механізму пристрою. Завдяки використанню цього трубогиба оператор має можливість змінювати кут вигину труби на проміжку, який знаходиться між наявними на обладнанні кутовими опорами.
наприклад, конструктивно гідравлічний кутовий трубогиб складається з гідроциліндра і ручки його приводу, високоміцного рухомого штока наявного гідроциліндра, міцною гибочної рами, кутових опор, згинального черевика.
В залежності від найбільшого зусилля, необхідного для переміщення встановленого згинального башмака, у пристрої може бути встановлений черв'ячний ручний привід, електропривод з наявним редуктором, гідравлічний циліндр з механічним або електричним (електронасос) нагнітає приводом.
Верстат такого типу дає можливість згинати труби під різними кутами. Особливість роботи даного пристрою — це необхідність міняти згинальний черевик і змінювати положення встановлених кутових опор. Все залежить від необхідного оператору кута вигину, діаметра стінок і профілю труби.
Варто пам'ятати, що неправильний розрахунок вищевказаних параметрів може призвести до суттєвого зменшення внутрішнього перерізу, появи розривів труби. У певних випадках згинання труб (в тому числі тонкостінних) під дуже великим кутом може виконуватися виключно після заповнення цих труб кварцовим піском.
Трехвалковый трубогиб для труб
Трехвалковый трубогиб може не тільки зігнути певну частину труби, але і отримати на виході гнутий профіль довжиною від 2,0 до 6,0 і більше метрів. Такий трубогиб широко застосовується під час проведення будівельних, ремонтних, сантехнічних та інших робіт. Таке згинання труб на цьому обладнанні стало можливим з допомогою переміщення оброблюваної заготовки через встановлені на трубогиб міцні валки. Таким чином, заготовка буде рівномірно згинатися під заданим кутом по всій довжині обробки.
наприклад, електричний трехвалковый трубогиб конструктивно складається з якісної міцної несучої рами, встановленого електромотора, надійного редуктора, приводних валків, при помощо яких і переміщується заготівля і потужного притискного валу.
Конструкція такого трубогиба може бути трохи іншою. Тут все залежить від його продуктивності і потужності. Так, у ряді моделей, які не використовують переміщення заготовок з допомогою електромотора, приводним є верхній ролик, який вручну крутить майстер. При цьому створюється вертикальне переміщення заготівки в трубогиб. Встановлений в такому пристрої верхній ролик пересувається в горизонтальній площині, ніж передає трубі изгибающее зусилля.
У потужному обладнанні, яке також може працювати в режимі напівавтоматичного вигину, механізм переміщення наявного верхнього валка може бути гідравлічним. Гідравлічний трехвалковый трубогиб може легко згинати трубу на кут від 0 до 360°. Таким чином пристрій дозволяє зробити з прямої заготовки кругову.
Вигин труби проводиться в кілька кроків. Так, при кожному черговому проході заготовки для її вигину на більший кут переміщається встановлений холостий вал. Для проведення робіт з певним трубним профілем потрібно встановити на трубогиб ролики необхідного розміру і розрахувати найбільшу разове зусилля передбачуваного вигину, що додається до відстані разового переміщення валка.
Ручний трубогиб
Це пристрій підходить для швидкого і простого виконання робіт по згинанню тонкостінних сталевих труб і мідних труб. Сьогодні на ринку можна знайти ручні трубогиби, конструкції яких істотно відрізняються. Так, моделі таких трубогибов можуть володіти ручним або електричним (з редуктором) приводом.
«Полностью» ручной трубогиб является очень простым изделием, которое состоит из 1 ролика, 1 полуролика и специального рычага. Так, устройство фиксируют на вертикальной или горизонтальной плоскости. Для этого в нем предусмотрены отверстия под полуроликом. Такое оборудование дает возможность сгибать алюминиевые, тонкостенные стальные или медные трубы на угол до 180°.
Ручной трубогиб с электромотором и редуктором требуется для сгибания медных труб на угол до 180°. Этот тип трубогиба является переносным оборудованием, для его работы фиксация не нужна.
Перед тем, как купить трубогиб для профильной трубы или других видов, следует определиться, для чего он будет использоваться и как часто это будет происходить. Если трубогиб требуется для работы с медными или тонкостенными стальными трубами, то хорошим выбором непременно станет ручной трубогиб. Трехвалковый трубогиб будет вам незаменимым помощником во время изгиба различных заготовок в кольца или по достаточно большому радиусу. Гидравлический угловой трубогиб идеально подойдет для изгиба заготовок на угол до 180°.
Купити трубогиб для труб можна з доставкою по Україні.