Масляні радіатори — це пристрої, які отримали широке поширення серед користувачів. Так, радіатор служить як основним, так і додатковим джерелом тепла в різних приміщеннях. Обладнання дуже просто переносити та перевозити, зберігати, використовувати.
Масляний обігрівач широко застосовується в особняках, і заміських приватних будинках, на дачах, в міських квартирах. Також даний пристрій можна зустріти в гаражі, майстернях, цехах, офісах, різних магазинах і так далі.
Масляні радіатори оснащені спеціальними нагрівальними елементами, які встановлені в замкнутому міцному корпусі. При цьому дані нагрівальні елементи розміщені в теплоносії — спеціальному мінеральному мастилі. Так, під час включення елемент нагріває масло до дуже високої температури. Від масла нагрівається корпус техніки, який виконаний з металу відмінної якості. Від корпусу тепло передається у повітря вашого приміщення.
Поради при виборі масляного радіатора
Потужність обігрівача з мастилом — це одна з найважливіших характеристик цього пристрою. Потужність підбирається користувачем в залежності від умов експлуатації масляного обігрівача. У випадку, коли ви хочете обігріти невелику кімнату площею до 15 м2, то вам буде досить обігрівача потужністю до 1,5 кВт. У разі, коли площа більше вищевказаного значення, слід вибирати масляний радіатор, потужність якого починається від 2 кВт.
Необхідно пам'ятати, що більш потужні масляні радіатори споживають більшу кількість електрики.
Додатково, при виборі обігрівача з мастилом, слід придивитися до кількістю секцій пристрою. Це також дуже важлива характеристика радіатора. Слід підбирати їх кількість під площу, яка буде обігріватися. Так, чим більша кількість секцій буде встановлено у вашому масляному обігрівачі, тим більше тепла він буде віддавати у навколишнє повітря. Це означає, що пристрій зможе запросто обігріти велику площу. Але менша кількість встановлених на обладнанні секцій суттєво зменшує час нагріву масляного радіатора і, відповідно, повітря в приміщенні до зазначеної користувачем температури.
Дуже важливим параметром при виборі радіатора є присутність автоматичного термостата. Так, багато сучасних моделей масляних радіаторів можуть автоматично підтримувати зазначену температуру повітря в приміщенні. Під час покупки все ж не буде зайвим переконатися, що така можливість у масляному радіаторі є. Також необхідно пам'ятати, що більшість такої техніки дає можливість людині самостійно встановити потрібний рівень температури повітря в звичайному ручному режимі.
Дуже зручним в повсякденному використанні і корисним пристосуванням в масляному радіаторі будь-якої потужності є тепловентилятор. Очевидний плюс такого пристрою — у холодному приміщенні масляний радіатор з тепловим вентилятором дуже швидко зможе довести температуру повітря до встановленого користувачем рівня і в кімнаті швидше встановиться комфортний мікроклімат.
Під час придбання радіатора з тепловентилятором слід неодмінно включити пристрій в електричну мережу. Запустити радіатор і придивитися до рівня шуму, який виробляє електричний вентилятор. Також пам'ятайте, що обладнання такого типу коштує значно більше звичайних масляних радіаторів.
Наявність таймера дає можливість виставити час запуску і зупинки роботи масляного радіатора. Тим, хто тривалий час буває відсутнім в місці установки пристрою, але хоче приїжджати туди і відразу потрапляти в приємний мікроклімат, ця функція неодмінно стане в нагоді.
Коліщатка. Фактично більшість моделей, що випускаються сьогодні оснащені даним елементом для транспортування. Так можна швидко перевозити масляний радіатор по приміщенню. Як правило, такі коліщатка випускаються з пластику, але є і пристрої з прогумованими колесами, які добре захищають покриття від можливих подряпин. Також багато моделей масляних радіаторів мають коліщатка на спеціальних опорах, які можна скласти. Це дозволяє більш зручно зберігати обладнання.
Також деякі моделі масляних радіаторів обладнані спеціальними прихватами або ручками, які допоможуть швидше і зручніше перенести чи перевезти обладнання до місця застосування.
На радіаторах стоять різні світлодіодні індикатори.
Переваги масляного обігрівача
Основною перевагою даного пристрою є мінеральне масло, завдяки якому суттєво підвищується показник економності споживання електрики. Також таке обладнання є пожежобезпечним, чого не можна сказати про відкриті обігрівачі.
Так, мастило відрізняється більш високими показниками теплопровідності, ніж повітря. Також розігріте мастило досить довго зберігає тепло, що дозволяє підтримувати задану температуру в приміщенні при нечастих запусках радіатора. Навіть при вимкненому обладнанні мастило ще якийсь час тримає температуру.
За рахунок мастила встановлений в обладнанні ТЕН охолоджується дуже ефективно. Також уся температура, що виходить від нього ефективно передається в повітря. Все це сильно збільшує коефіцієнт корисної дії пристрою. Також завдяки швидкому охолодженню нагрівального елемента істотно подовжується період безвідмовної роботи обладнання.
Ще одною важливою перевагою такого радіатора (якщо порівнювати зі звичайним тепловентилятором) є повна безшумність роботи. Обладнання менше сушить повітря, оскільки встановлений нагрівальний елемент не контактує з ним.
Варто зазначити, що ціна на масляний радіатор залежить від безлічі різних чинників, серед яких кількість секцій, виробник обладнання, потужність, наявність додаткових корисних функцій. Наприклад, пристрій з функцією зволоження повітря буде коштувати трохи дорожче простого радіатора. Але обладнання з такою функцією буде безперервно підтримувати вказаний користувачем рівень вологості в місці установки.
Чого не варто робити
Перед тим, як провести перший запуск обладнання, необхідно обов'язково ознайомиться з доданою інструкцією по експлуатації. Також в процесі використання потрібно строго дотримуватися всіх вимог і правил, які ви прочитали.
Щоб повністю виключити можливість пожежі забороняється встановлювати дане устаткування в безпосередній близькості від меблів, різної радіоапаратури та інших предметів у приміщенні, які можуть спалахнути.
Забороняється закривати наявні на масляному радіаторі щілини для вентиляції. Вони потрібні для безперервної циркуляції повітря.