Вилочний навантажувач — це спеціальна техніка, яка призначена для роботи на складах, у різних великих підприємствах і фабриках, у всіляких господарствах і так далі. Навантажувач необхідний для перевезення та виконання іншої роботи з різними вантажами.
Перед тим, як купити навантажувач вилочний слід ознайомитися з такими критеріями за його вибором:
- оцінка умов роботи;
- умови його застосування;
- режим використання техніки;
- марка устаткування;
- його тип;
- основні параметри навантажувача;
- ергономіка;
- можливість установки додаткового обладнання;
- ремонтопридатність техніки;
- конструкція обладнання;
- робочі характеристики пристрою;
- висота підйому вантажів навантажувачем.
Оцінка умов роботи вилочного навантажувача
Для початку слід оцінити умови, в яких буде використовувати будь-навантажувач. Необхідно визначити умови застосування обладнання протягом від 3 до 5 років. Як правило, техніка безвідмовно служить близько 8 років, але іноді навантажувачі працюють набагато довше.
Особливу увагу слід приділяти типу дорого і підлогових покриттів, з яких буде відбуватися рух навантажувача. Таким чином, можна визначити тип шин і максимальну продуктивність обладнання. Також стануть більш зрозумілі умови, в яких буде працювати оператор, всі моменти, що стосуються перевезення будь-яких вантажів.
У разі, коли ваш вилочний навантажувач буде експлуатуватися у важких умови, на різних небезпечних виробництвах, обладнання повинне володіти спеціальним виконанням.
Умови експлуатації вилочного навантажувача
Коли техніка працює в приміщенні необхідно враховувати такі моменти, як: наявність вантажної платформи чи естакади; висота стелажів і полиць пакгаузах і складах; тип виробничого приміщення; тип встановленого в приміщенні статі.
Якщо обладнання працює поза приміщенням слід придивитися до таких нюансів, як наявність бетонного покриття, гравію, асфальту, бруду; максимальна висота перекриттів і зони, які ними закриті; є перешкоди на шляху руху зверху.
Також враховуйте умови робочого середовища: підвищена чи сирість і волога; присутність різних забруднюючих речовин; тип небезпечного виробництва; різні санітарні умови; встановлена система вентиляції.
Параметри приміщення, де буде працювати навантажувач і на які потрібно звернути увагу: мінімальна висота стелі/перекриття; максимальний розміри прорізів/дверей; найменша ширина наявних проходів; присутність різних обмежень; наявність ліфтів і так далі.
При роботі навантажувача на різних нахилах і рампах зверніть увагу на наявність вибоїн або нерівностей та інші можливі перешкоди.
Параметри транспортованого вантажу. Крім параметра найбільшої вантажопідйомності потрібно врахувати і габарити вантажу, положення його центра ваги. Коли такий центр тяжіння знаходиться вище стандарту (610 мм), який застосовується при визначенні вантажопідйомності, останню необхідно детально перерахувати.
Якщо ви ставите на техніку додаткові вантажопідйомні пристрої слід пам'ятати, що корисне навантаження на техніку знижується, ось чому в таких випадках потрібно купити навантажувач більшої потужності.
Вам необхідно визначити такі параметри:
- розміри перевезених вантажів і вантажів; положення центру ваги;
- види вантажів (наприклад, палети, рулони, піддони, бочки та інші);
- додаткові вантажопідйомні пристрої;
- вага вантажу;
- найбільша висота при штабелюванні;
- відсутність або наявність яких-небудь вимог під час переміщення вантажів (наприклад, ламкий або крихкий вантаж і так далі).
Режим експлуатації вилочного навантажувача
У деяких випадках навантажувачі працюють лише пару раз за день, але в більшості випадків устаткування застосовується безперервно і навіть у кілька змін. У зв'язку з цими відмінностями в експлуатаційному навантаженні до навантажувачів додаються і різні вимоги.
Необхідно переконається, що техніка відповідає всім умовам застосування. Для цього потрібно визначити кількість змін, яких буде безперервно працювати техніка, кількість робочих годин за одну зміну та кількість робочих днів за тиждень. Також слід визначити інтенсивність робіт, наприклад, легкі, середні або тяжкі умови.
Вибір марки вилочного навантажувача
Багато виробники, як правило, уніфікують парк такої техніки, оскільки робітники звикають до специфіки управління певними моделями навантажувачів; механіки звикли ремонтувати знайомі їм механізми; є позитивний досвід робіт конкретних навантажувачів; є деякі зв'язки з певним дилером, сервісна підтримка і так далі.
Коли ви вирішили купити навантажувач вилочний слід визначити наявність надійного сервісного обслуговування у вашому регіоні; дізнатися про доступність запчастин (у дилера); дізнатися переваги ваших операторів і механіків.
Тип вилочного навантажувача
Варто відзначити, що для певних умов роботи буде підходити лише обладнання конкретного типу. Наприклад, електричний навантажувач можна використовувати для безперервної роботи на вулиці. Також навантажувачі з двигунами внутрішнього згоряння непридатні для роботи в приміщеннях. Під час роботи у вибухонебезпечних середовищах слід застосовувати виключно обладнання в спеціальному виконанні.
За типами всі навантажувачі ділять на електричні навантажувачі з 3 і 4 колесами; автоматичні навантажувачі, які працюють на дизелі, на бензині, на зрідженому або стисненому природному газі; з пневматичними або суцільними гумовими шинами; навантажувачі спецпризначення (обладнання з підвищеною прохідністю, в різних специсполнениях).
Характеристики вилочного навантажувача
Пам'ятайте, що різні вузли і компоненти навантажувача впливають на основні можливості обладнання. Наприклад, повинні стояти шини, які підходять для певного покриття; радіус розвороту техніки і габарити вантажу повинні бути не менше ширини проходу і проїзду. Також може знадобитися велика висота підйому тягарів на вилковою каретці, наприклад, під час навантаження піддонів, встановлюються в кілька ярусів, навантаження фургонів і розвантаженні вагонів.
Якщо ж ви поставите на обладнання вилочную каретку бічного зсуву, вона швидко окупить себе, оскільки ви отримаєте істотне збільшення продуктивності, підвищення рівня безпеки операторів.
При збільшенні швидкості переміщення продуктивність роботи може збільшиться, але впаде і безпеку робіт, що проводяться. Завдяки досить плавною роботи тиристорного керування гідравлічного типу ви сильно знизити ймовірність ушкодження транспортованого вантажу.
За всі ці корисні надбавки та прибудови потрібно платити. Ось чому, перед тим як купити навантажувач вилковий вибирайте розумне поєднання потрібних вам параметрів і відповідної вартості.
Основними характеристиками будь-якого навантажувача є найбільша і номінальна вантажопідйомність, маневреність, тип вантажопідйомної щогли, тип і довжина вил встановленої вилковою каретки, тип застосовуваної ходової частини, вид двигуна (електричний, паливний, газовий), швидкість переміщення, швидкість роботи з вантажами, висота при найбільшій підйомі тягарів, зусилля, що застосовується на гаку для буксирування, органи управління, гідравліка.
Ергономіка вилочного навантажувача
Ергономіка є дуже важливим показником. Варто зазначити, що знайти ідеальний навантажувач тому параметра непросто. Наприклад, оператори, як правило, більше люблять м'які шини, які мають низьку стійкість до стирання, ось чому є невигідними власникам. Також оператори з високим зростанням воліють знаходяться на деякій висоті органи управління машини, які не підійдуть людям з низьким ростом. Часто залишають навантажувач оператори люблять машини, де потрібно управляти стоячи і так далі.
Найважливішими моментами в цьому плані є оглядовість, тип органів управління, зручність сидіння оператора, система наявність регулювання рульової колонки, сидіння, панелі керування з місця оператора, найбільший рівень вібрації, так і шуму під час роботи, різні параметри ходу (в тому числі і плавність), зручність і легкість посадки і висадки з кабіни, тип самої кабіни, наявність опалення і системи кондиціонування повітря в кабіні навантажувача.
Додаткове обладнання до навантажувачу вилочному
У багатьох випадках покупка додаткового опціонного обладнання економічно виправдана, але іноді немає. Оцінити це можуть лише власники конкретних підприємств і складів, робітники.
Наведемо кілька найбільш поширеного пристроїв для додаткової установки на навантажувачі вилочного типу. Серед них різні навісні робочі органи змінного типу, різноманітні освітлювальні пристрої, аварійна сигналізація, різні сигнали, вогнегасники, системи, необхідні для додаткової стабілізації переміщуваного вантажу, ремені для кріплення і ремені безпеки оператора, індикатор вантажопідйомності, спеціальні пластини, необхідні для підтримки вантажу на каретці.
Ремонтопридатність вилочного навантажувача
Перед тим, як купити навантажувач вилочний слід отримати консультацію у кількох механіків і ремонтників. Також необхідно оцінити витрати праці при техобслуговування навантажувача. Додатково потрібно провести перевірку обладнання по спеціальній карті техогляду, яка вже складена для колишніх моделей. Це допоможе прояснити ряд питань, які неодмінно будуть виникати в майбутньому.
Потрібно розглянути такі важливі питання, як доступність всіх застосовуваних на обладнанні агрегатів і вузлів, встановлене гідравлічне обладнання, осі, які схильні до зносу, встановлена щогла, розташування всіх фільтрів, витрати часу на техобслуговування техніки, періодичність такого обслуговування, технічна підтримка від виробника, гарантія наявність запчастин і їх постачальників.
Конструкція вилочного навантажувача
Різні змінні пристрої, які ставляться на щоглу, крім вил, бувають електричними, гідравлічними і механічними.
Вилочний захват потрібно для переміщення будь-яких вантажів на палетах. Ставлять такий пристрій на щоглу або вилочную каретку.
Щогла — це пристосування, яке потрібно для підйому як вантажів, так і операторів на висоту, яка становить більше 600 мм від рівня підлоги.
Додаткове обладнання являє собою різні пристосування, які не відносяться до наявних класах стандартного устаткування і не є невід'ємною частиною даного навантажувача, без якої останній не зможе працювати.
Робочі параметри вилочного навантажувача
Перед тим, як купити навантажувач вилковий будь-якого типу потрібно дізнатися у продавця такі робочі характеристики техніки, як положення центру ваги переміщуваного вантажу, найбільша вантажопідйомність обладнання, альтернативна вантажопідйомність пристрою, номінальна вантажопідйомність, альтернативна номінальна вантажопідйомність, номінальна вантажопідйомність при встановленні різного додаткового устаткування.
Висота підйому тягарів вилковим навантажувачем
Помните, что высота подъема каретки с выдвинутой мачтой является наибольшей высотой от пола до установленных на погрузчике вил.
Общая высота подъема, то есть высота во время полностью выдвинутой мачты является наибольшей высотой от пола до вершины мачты, которая полностью выдвинута.
Габаритная высота во время сложенной мачты является высотой от пола до верхней точки мачты либо какой-то или другой части погрузчика. При этом не только мачта сложена полностью, но и каретка с вилами опущена в самое нижнее положение.
Высота подъема установленной вилочной каретки является высотой, на которую оператор может поднять вилы. При этом мачта сложена полностью.