Скутер — це надійне, просте у використанні, зручний і, головне, економний засіб пересування. Скутер чудово підходить для поїздок по місту, особливо сильно перевантаженим машинами вулицях. Також така техніка нерідко використовується для поїздок по сільським і путівцях.
Типи скутерів
Бувають такі категорії скутерів, як міні, середні і важкі (максі) скутера.
До категорії міні-скутерів відносяться моделі, з невеликими колесами (до 8 дюймів) і масою — 50-70 кг. Такі скутера підійдуть для поїздок по місту на швидкості не більше 50 км/год. Плюс – компактність при зберіганні.
Середні скутера найпопулярніші для поїздок по місту або путівцях. Колеса – до 12 дюймів. Стоять потужні мотори, розгін до 90 км/год.
Максі-скутера – з потужними моторами і швидкістю до 120 км/год.
Особливості скутера
При виборі скутера звертайте увагу на передню вилку важливий компонент. Вони бувають: телескопічні, рычажковые і маятникові.
найпопулярніша – телескопічна для їзди по місту. Для сільських доріг і пересіченій місцевості, краще купити скутер маятникових виделкою. Скутер найменш чутливий до вибоїнах і вибоїнах, відрізняється поліпшеною амортизацією.
При покупці скутера для підлітка, початківця водія, жінки або літньої людини, краще купити моедль з мотором не більше 3 л. с., що дозволить водієві без праці впорається з керуванням
Характеристики скутера
Двигун скутера – двотактний або чотиритактний. Двотактний двигун має високу потужність при компактних габаритах. Гідність чотиритактного двигуна: рівна тяга, тихо працює, ощадливо витрачає бензин.
Потужність скутера. Якщо скутер потрібен на кожен день, краще вибрати модель з мотором потужністю від 7 л. с. На такій потужності мотор витрачає 3 літри палива на 100 км.
Трансмісія буває декількох типів одношвидкісна, клиноремінний варіатор або напівавтомат.
Популярні одношвидкісні моделі, які відрізняються своєю простотою. Клиноремінний варіатор – це впевнений старт і рівномірне прискорення. Напівавтоматична коробка перемикання передач здійснюється за допомогою спеціального ножного важеля, підходять початківцям водіям.
Відмінності скутера від мотоцикла та мопеда
- Мотор скутера і коробка передач «сблокированы» з заднім колесом.
- Більшість скутерів обладнані спеціальною пластиковою окантовкою і платформою для ніг.
- Колеса скутера существенно меньшего диаметра, чем колеса мотоцикла.
- Практичная конструкция скутера специально разработаны для регулярного применения.
- Скутера легче и меньше мотоциклов.
- Мотор скутера размещен под сиденьем ближе к заднему колесу, мотоцикла — посередине между колесами.
- Скутер потребляет до 3 л топлива на 100 км пробега, мотоцикл — 5-8 л топлива на то же расстояние.
- У мотоцикла стоит механическая коробка передач, скутера же могут иметь различные коробки передач.
- Мопед відрізняється від скутера меншою швидкістю руху, великим діаметром коліс, наявністю механічної коробки передач.