Електричний краскопульт (електричний розпилювач фарби) — це пристрій, яке необхідно для нанесення фарби на різні матеріали.
Конструкція і робота електричного фарбопульта
Даний електричний інструмент володіє простим принципом роботи — він перетворює енергію електрики в пневматичну енергію.
Спеціальна конструкція будь-якого фарбопульта дозволяє використовуваної вами фарбі під певним тиском виходити з бачка. Далі фарба рівномірно розпорошується по підготовленій поверхні. Варто зазначити, що ємкість, в яку потрібно заливати фарбу може бути як зверху фарбопульта (відбувається зливання фарби), так і під фарбопультом (відбувається підсос фарби).
Під час несильного натисканні на курок через встановлений розпилювач починає йти стиснене повітря. У разі, коли ви натиснете на курок сильніше, встановлена на розпилювачі голка зсувається і фарба розпорошується дрібними краплями.
Пам'ятайте, що чим більше в пристрої тиск повітря, тим меншого розміру будуть розпиляні краплі лаку або фарби.
Для різних типів лакофарбової продукції є свій пульверизатор. Приміром, коли фарба володіє високою в'язкістю, для її нормального нанесення потрібно застосовувати насадку, яка має велике вихідний отвір.
В залежності від типу лаку або фарби та умов проведення фарбування виставляють робочий тиск. Для цього електричні фарбопульти мають спеціальні регулювальні гвинти, які відповідають за подачу повітря. Також за допомогою гвинта, який відповідає за подачу матеріалу і вибір факела при розпиленні регулюють кількість подаваного матеріалу і необхідну форму розпилення.
Особливості електричного фарбопульта
Електричний краскопульт має багато плюсів, пристрій мобільно, оскільки при його роботі не потрібно застосування компресорів, різних повітряних насосів. Все що потрібно — це стаціонарна мережа на 220 В.
Електричним фарбопультом будь-якої моделі користуватися неймовірно просто і зручно. Варто відзначити, що моделі електричних розпилювачів фарби, які випускаються для господарських потреб відрізняються порівняно простою конструкцією. Таке обладнання можна дуже просто розібрати, почистити і так далі.
Як правило, всі електричні розпилювачі фарби компактні, важать небагато. Варто відзначити, що при невеликих розмірах самого фарбопульта його бачок може мати ємність до 1 л. В більшості випадків маса електричного фарбопульта без залитого расходника не перевищує 2,5 кг. Так, при тривалому використанні електричного фарбопульта руки оператора не дуже сильно втомлюються.
Електричні фарборозпилювачі економічні. Так, даний електричний інструмент може легко обробляти поверхню дуже тонким шаром лаку або фарби, що істотно знижує витрату фарби матеріалу (якщо порівнювати з нанесенням матеріалу валиком або пензлем).
Додатково слід виділити порівняно невисоку ціну електричних розпилювачів фарби в порівнянні з їх пневматичними аналогами. Ось чому дозволити собі таке обладнання може кожен бажаючий.
Вибір електричного розпилювача фарби
Перед покупкою такого електричного інструменту слід звернути увагу на такі важливі її параметри, як ширина факела, розмір встановленого сопла (сопла з комплекту поставки), кришку застосовуваного сопла, матеріали, з яких виробляється як бачок, так і корпус, місце, де встановлений бачок, наявність регуляторів, можливість автономної роботи.
Ширина факела. Слід знати, площі якого розміру ви хочете обробляти за допомогою електричного фарбопульта. У випадку, коли потрібно пофарбувати або покрити лаком великі поверхні, то при невеликій струмені ви витратите на такий процес дуже багато часу. Так, коли факел досить широкий, то ви зможете фарбувати покривати лаком і невеликі поверхні або вироби, але витрата застосовуваного барвника буде порівняно великим. Якщо потрібно часто фарбувати як невеликі, так і великі поверхні і вироби, то кращим варіантом буде покупка двох моделей розпилювачів, які відрізняються шириною факела. Так, ви заощадите час і гроші на расходнике.
Розмір сопла. Такий розмір безпосередньо залежить від розмірів зерна того матеріалу, який ви використовуєте. Наприклад, для покриттів типу «металік» розмір повинен бути до 1,3 мм, для будь-яких фарб на водній основі (акрилових) або лаку — до 1,5 мм, для всіх грунтовок до 1,7 мм, для розпилюється рідкої шпаклівки — від 1,7. Під час першої фарбування ви можете застосовувати електричний розпилювач фарби з встановленою форсункою діаметром 1,4 мм Таку ж форсунку використовують і для нанесення грунтовки, але при цьому в неї додають трохи розчинника. Ви можете придбати електричний краскопульт з комплектом змінних дюз, які мають різні розміри. Завдяки такому комплекту ваш розпилювач фарби буде універсальним пристроєм.
Кришка сопла. Для того щоб електричний розпилювач фарби працював тривалий час потрібно вибрати пристрій, який має спеціальну кришку, що випускається з нержавійки.
Матеріал виробництва бачка. Встановлена на електричному розпилювачі фарби ємність для расходника може проводиться як з металу, так і з різних пластиків. Варто відзначити, що бачки, що випускаються з металів набагато легше відмити від лаку або фарби відразу після закінчення робіт. Але пам'ятайте, що такі ємності не прозорі, що не дає можливість безперервно контролювати кількість залишився в бачку расходника. Бачки з пластику є напівпрозорими, що дозволить бачити залишок витрат, але відмити від нього даний бачок трохи важко.
Матеріал корпусу. Одним з найкращих матеріалів для випуску корпусу електричного розпилювача фарби вважається зносостійкий якісний пластик. Такий матеріал володіє необхідною міцністю і є легким. Так, можна тривалий час використовувати электрокраскопульт.
Місце установки бачка для расходника. У різних моделях краскопультів така ємність варто або зверху, або знизу. Тут ви вибираєте більш зручну для проведених вами робіт більш зручний варіант. Слід зазначити, що фахівці радять купити електричний краскопульт з верхнім розташуванням бачка, що дозволяє більш просто проводити роботи із застосуванням густих лакофарбових матеріалів.
Наявність регуляторів. Як правило, практично всі моделі електричних фарборозпилювачів обладнані мінімальною кількістю додаткових опцій. Усі вони мають можливість досить грубого регулювання подачі певної кількості розхідника, форми дюзи. Сучасні моделі розпилювачів фарби дозволяють встановити необхідний робочий тиск, оснащені системою для електронного регулювання подачі всіх типів лакофарбових речовин, володіють різними режимами розпилення і так далі. Тут все залежить від фінансових можливостей, оскільки більш «просунуті» моделі електричних фарбопультів коштують значно більше.
Можливість автономної роботи. Пам'ятайте, що є багато моделей фарборозпилювачів, які можуть працювати від встановленої акумуляторної батареї. Це дозволяє використовувати пристрій без електричної стаціонарної мережі.
Типи електричних фарбопультів
Є два типи фарбопультів: пристрої з безповітряним розпилюванням при високому тиску та пристрої з розпиленням при низькому тиску.
Перший варіант як основний вузл оснащений спеціальним продуктивним поршневим насосом, який здатний створити робочий тиск до 200 атм. Такий електричний розпилювач фарби дозволяє якісно покрити будь-яку поверхню при порівняно невеликій витраті лаку або фарби.
Електричний розпилювач фарби другого типу використовує під час роботи тиск, що не перевищує 1 атм. Тут сам процес розпилення нагадує роботу пневматичного розпилювача типу LVLP.