Металошукач — це спеціальне індукційне електричне обладнання, яке необхідно для виявлення металевих предметів у грунті, воді, дереві, стінах.
Сфера використання металошукачів дуже широка. Обладнання використовується будівельниками, охоронними структурами, археологами, кладоискателями, в господарствах, під час ремонтів і так далі.
Типи металошукачів
Всі металошукачі можна розділити на грунтові, підводні і глибинні. Варто зазначити, що такі поділу часто перетинаються. Так, ґрунтовий металошукач може бути обладнаний спеціальними водонепроникними котушками, що дає можливість застосовувати його в прибережних зонах. Металошукач «підводного» типу нерідко застосовується на поверхні, наприклад, на пляжі. Металошукачі глибинного типу також часто бувають універсальними.
Грунтові металошукачі
Це обладнання, яке призначене для пошуку металевих предметів в грунті. Такі металошукачі є найпоширенішими і оснащені самим великим набором функцій. Найважливішими функціями є пинпоинтер, дискримінатор і можливість визначати глибину знаходження предмета.
Дискримінатор металів. Завдяки такій функції металошукач може «розділити» метали на певні групи. Принцип відображення знайдених металів може бути одним з двох: графічним (рядкова або 2-мірна шкала) і цифровим (VDI).
Дискримінатор настроюється і являє собою певну маску — набір типів металів, які при знаходженні металошукач буде відхиляти і на які буде реагувати. Варто відзначити, що більшість моделей металошукачів оснащені декількома наборами таких масок: «реліквії», «монети», «ювелірні вироби» і так далі. У будь-якій моделі детектора металів є спеціальна маска, завдяки якій ви можете легко налаштувати техніку реагування на відхилення заданих вами металів. Пам'ятайте, що від точності роботи дискримінатора безпосередньо залежить як якість, так і кількість знахідок.
Пинпоинтер (статичний режим, PinPointer — це функція, яка допоможе «точно виявити» предмет, що підвищує комфорт під час пошуку і істотно зменшує час, який йде на викопування предмета. Оскільки більшість цінних знахідок мають порівняно невеликими розмірами (кільця, монети, хрестики), то різниця між розмірами предмета і пошукової котушки помножена на прохід над предметом (змах) дає лише приблизне місце, де знаходиться предмет. Так, включивши функцію пинпоинтер ви повільно проводите над місцем, де приблизно знаходиться предмет і отримуєте дуже точне місце його знаходження (у цьому місці сигнал найсильніший, є відображення на екрані). Варто зазначити, що такий режим дозволяє відобразити глибину, на якій знаходиться предмет.
Глибина виявлення предметів
Безліч моделей металошукачів ґрунтового типу мають глибиною виявлення в межах 0-1 м. Найбільша глибина виявлення безпосередньо залежить від габаритів предмета. Як правило, монети за допомогою детектора металів знаходять на глибинах 0-35 см, великі предмети на глибинах у 60-70 см, дуже великі предмети на глибинах до 1 м.
Глибина виявлення залежить від габаритів котушки вашого металошукача. Так, з встановленою пошукової котушкою типу «Снайпер» ви отримаєте найменшу глибину виявлення, з котушкою збільшеного розміру — найбільшу. Пам'ятайте, що чим глибше знаходиться предмет, тим менш точно пристрій зможе визначити склад металу, наприклад, він чорний або кольоровий. Також є велика ймовірність перетину з іншими предметами — так званими перешкодами. Також слід враховувати специфіку пошуку, оскільки вирити яму глибиною навіть в 0,5 м буває досить складно, і поки ви будете її рити інші любителі пошуку скарбів за цей час покриють велику поверхню і виберуть предмети, які лежать безпосередньо «під котушкою».
Як правило, ґрунтовий металошукач обладнаний спеціальними водонепроникними котушками, що сильно розширить місця, де ви можете проводити пошук предметів: пляжі, берегові зони, різні струмки. Також завдяки такій водонепроникною котушці ви можете занурювати металошукач у воду до рівня блоку управління.
Металлоискатель, в зависимости от модели, может иметь и другие очень полезные дополнительные функции, к примеру, возможность проводить настройку на грунт, повышенную скорость отклика, пороговый сигнал, возможность работать на разных частотах. Также помните, что основные функции такого детектора металла обладают самыми разными свойствами, к примеру, одно устройство делит металлы на ряд групп, другое — на десятки.
Набор всех функций, возможность дополнительной настройки металлоискателя определяет его класс и цену оборудования.
Металлоискатель начального уровня
Начальный уровень оборудования подразумевает не количество находок либо глубину обнаружения — это металлоискатель, который имеет стандартный набор основных функций: дискриминатор с разными масками, пинпоинтер, «среднюю» поисковую катушку. В таком детекторе металла большинство настроек установлены автоматически, что существенно облегчает начало поиска, но и не дает возможности установить собственные настройки для поиска. Таке обладнання має порівняно невелику ціну, дозволяє почати пошук предметів відразу після видалення упаковки і без поглибленого вивчення інструкції, що додається, істотних знань принципів роботи пристрою. Такий металошукач досить просто включити і можна сміливо йти шукати будь-які скарби!