Електроінструмент — це перелік пристроїв і приладів, які неодмінно стануть у нагоді під час ремонту квартири, будівництва і так далі. Купити електроінструмент сьогодні не проблема. До електроінструментів відносяться рубанки, фрези, дрилі, циркулярні та ланцюгові пилки, шуруповерти, верстати для обробки деревини, лобзики, перфоратори, плоско - та кутошліфувальні машини, штроборізи і так далі.
Універсальність електроінструменту
Сьогодні є велика кількість багатофункціонального електроінструменту, який, крім основного завдання виконує одну або декілька додаткових. Такий тип інструменту підходить для виконання невеликого обсягу робіт. Наприклад, є набори, в які входить дриль з функцією перфоратора і до неї йдуть одразу кілька насадок — кутова шліфмашина, рубанок, лобзик, дискова пила і так далі. Такі набори підходять для невеликих рідкісних робіт.
Варто відзначити, що кожна операція має ряд особливостей, для неї необхідна «своя» потужність, обороти двигуна і тривалість роботи. Універсального електроінструменту для абсолютно всіх типів робіт просто не існує.
Також зверніть увагу на знос деталей. Так, дуже добре, якщо, наприклад, електричний дриль виробник укомплектував кількома свердлами. Чим більший набір додаються додаткових матеріалів та деталей, тим краще. Ряд електроінструменту вимагає мастильних матеріалів, наприклад, електричні пили різних типів, тому разом з такими пристроями слід придбати і масло.
Професійний або непрофесійний електроінструмент
Ряд виробників забарвлює професійні і непрофесійні інструменти різним кольором. Так, професійний інструмент — це ряд пристроїв, які підходять для тривалого цілодобового застосування при постійній роботі з великими навантаженнями. Непрофесійний інструмент — це пристрої, які відрізняються від попередніх більш слабкою конструкцією вузлів, для коректної їх служби необхідно робити перерви в роботі.
Між цими типами є велика різниця в ціні. Якщо ви постійно займаєтеся ремонтом чи будівництвом, то слід взяти професійний інструмент. Але якщо інструмент потрібен на проведення тільки деякої кількості робіт, то можна сміливо брати професійний або напівпрофесійний.
Електроживлення електроінструменту
Набуваючи пристрої, які працюють від мережі змінного струму 220 В, слід переконатися в їх безпеки. Так, електроінструмент повинен мати надійну электрозащиту. В іншому випадку є загроза отримати струмовий удар з тяжкими наслідками або навіть удар з летальним результатом.
Більшість виробників техніки комплектують свій електроінструмент подвійною ізоляцією — подвійним рівнем надійного захисту від удару струмом. Також варто купувати моделі, у яких є захист від випадкового старту (встановлена додаткова кнопка).
Особливості конструкції електроінструменту
Електроінструмент повинен мати приємний зовнішній вигляд, відрізнятися зручністю і невеликою вагою. Існує електроінструмент з редукторну коробкою, яка виробляється з алюмінієвого сплаву або ударопрочной пластмаси. Коробка з алюмінієвого сплаву важить трохи більше, але вважається більш надійною. Також редуктор в коробці працює значно довше і у нього менша ймовірність зовнішнього механічного пошкодження.
Також варто звернути увагу на зручність використання елементів управління. У разі, коли електроінструмент має додатковий кожух, то слід звернути увагу на те, як він кріпитися і не буде він створювати ситуації, коли людина буде змушений його знімати.
Важливі особливості електроінструменту
Так, основними моментами при виборі ряду пристроїв є наявність регулятора обертів і спеціального пристрою для плавного старту. Плавний запуск дає можливість електроінструменту поступово набирати обертів в залежності від глибини натискання на кнопку.
Також важливим аспектом при виборі електроінструменту є муфта граничного моменту, яка призначена для захисту встановленого електродвигуна від перевантаження. Наявність реверсивного обертання, яке дуже корисно для електричних дрилів і шурупокрутів. Так, без реверсу ви не зможете нарізати різьбу або викрутити шуруп. Якщо ж електроінструмент має функція реверсу, то він також повинен обов'язково мати регулятор швидкості обертання.
Коли ви купуєте важкий високопотужний електроінструмент, то перевірте наявність спеціального обмежувача пускового струму. Інструмент з таким обмежувачем не «смикається» в руках оператора, запускається досить плавно, не створює непотрібного перевантаження мережі живлення.
Електроінструмент, який під час роботи виробляє багато пилу, наприклад, шліфувальна машина, рубанок, лобзик, фреза, повинен комплектуватися або мати можливість установки патрубка, до якого ви можете приєднати пилосос.
Вибір конкретного виробу
Перед покупкою конкретної моделі необхідного електроінструменту слід провести декілька тестових включень, мета яких — визначення якості силових вузлів. Так ви дізнаєтесь, якої якості редуктор, яка головна пара шестерень (дуже важливо при виборі болгарки), не перетягнуті чи вузли підшипників електроінструменту і так далі. Також ви почуєте рівень шуму під час роботи електроінструмента. У якісних пристроїв шум є рівним, без будь-яких перепадів або посилення, не повинно бути стукотів, які можуть передаватися на корпус електроінструмента.
Также следует включить электроинструмент и после набора наибольших оборотов попросту выключить, посмотрев при этом, как он будет останавливаться. В качественном электроинструменте снижение оборотов проходит постепенно и плавно. При выключенном моторе электроинструмента на последних секундах перед полной его остановкой отчетливо слышны шумы всех имеющихся узлов.
Обратите внимание, что электроинструмент не должен останавливаться практически моментально. Если это случается, то в нем перетянуты узлы подшипников, отсутствует требуемый зазор в зубчатом зацеплении и так далее. Такой электроинструмент расходует большое количество энергии на преодоление имеющегося сопротивления вращению. Мотор такого электроинструмента будет очень быстро перегреваться, поэтому вероятность его поломки высока.
Если же электроинструмент останавливается плавно и в шуме не слышно редких отдельных стуков, то все в порядке.