Залежно від функцій перфоратори поділяються на 1-режимні, 2-режимні і 3-режимні.
Перші є вузькоспеціалізованими професійними пристроями. У таких моделей є тільки «ударний» режим роботи, тому їх ще називають відбійними молотками. Для домашніх робіт такі пристрої не підійдуть.
Більш поширені — 2-режимні пристрої, в яких крім ударного свердління є або просте свердління, або функція «довбання».
У 3-режимних перфораторах є всі вищевказані функції. Так, свердління застосовується під час роботи з деревом або металом, удар + свердління — для роботи по бетону і цегли, простий удар — для зняття старої плитки з різних поверхонь.
Характеристики перфораторів
Основними параметрами, які говорять про продуктивності даного інструменту є потужність перфоратора і сила удару. Найкращим, звичайно ж, вважається перфоратор з високими параметрами.
Перфоратори всіх моделей забезпечені 1 з 2 типів патронів. Це або швидкозатискной, або звичайний патрон. Прекрасним варіантом як для домашнього, так і для професійного застосування є швидкозажимний патрон, завдяки якому ви легко зможете проводити заміну буров (не буде потрібно спеціальний ключ).
Також важливою характеристикою перфоратора є його вагу, тому всі пристрої підрозділені на легкі, середні і важкі. Легені пристрою має вагу до 4 кг, їх найбільша потужність — 700 Вт. , Середні — від 5 до 8 кг, потужність у діапазоні від 700 до 1500 Вт. Важкий інструмент має масу 8 кг і більше, потужність — від 1500 Вт.
Варто відзначити, що легкі моделі йдуть з патроном SDS-plus, який дає можливість використовувати насадки діаметром до 26 мм Важкі моделі обладнані патронами типу SDS-max, до яких підходять насадки діаметром до 60 мм
Нещодавно виробники почали комплектувати свої перфоратори патронами класу SDS-top, до яких підходять насадки діаметром від 16 до 25 мм.
Як і ряд інших корисних будівельних інструментів, різні моделі перфораторів можуть підключатися і працювати як від мережі, так і від акумуляторної батареї. Так, акумуляторні перфоратори істотно дорожче звичних «мережевих».
Електронне регулювання частоти обертання — це також дуже важливий параметр, який безпосередньо впливає на роботу пристрою. Наявність такої функції дозволить вам без праці підібрати необхідну швидкість обертання. Ця швидкість залежить від діаметра насадки, навантаження на інструмент і так далі. Електронне регулювання значно збільшується термін безперебійної служби перфоратора. Також дане доповнення поліпшується якість проведених вами робіт.
Важкі перфоратори — це, як правило, професійні пристрої, тому для проведення робіт по будинку досить моделі середньої категорії.
Додаткові опції
У ряду перфораторів, крім стандартних можливостей, можуть бути присутніми різні доповнення, які розширять можливості пристрою і зроблять роботу легше. Так, у перфораторі може бути функція реверсу, яка дає можливість використовувати пристрій як шуруповерт. Також цей режим допоможе витягти заклинившийся інструмент з робочого підстави.
Багато перфораторів від різних виробників постачають свої пристрої так званим «м'яким запуском», який не дає пристрою хаотично коливатися відразу після його запуску.
Більшість сучасних моделей перфораторів забезпечені спеціальним стопором кнопки включення інструменту, який позбавити вас від безперервного натискання на зазначену кнопку під час проведення запланованих об'ємних робіт. Встановлена на перфораторі високоміцна запобіжна муфта не дає потрапити в електродвигун пристрою пилу, який виникає під час ремонту. Також така муфта не дає мотору пристрою перегрітися при тривалому його застосуванні.
Більш дорогі моделі перфораторів мають вбудовані високоякісні антивібраційні системи, які дозволяють значно легше працювати з пристроєм (руки не так сильно втомлюються при тривалій експлуатації перфоратора). Також порівняно дорогі моделі обладнані двошвидкісними редукторами, суцільнометалевими повністю ізольованими корпусами. Ще є моделі, які під час роботи виробляють незначний рівень шуму, що досягається встановленням «начинки» перфоратора у спеціальний шумоізоляційний корпус.