Дриль електрична — це надійний електроінструмент, який буде незамінним помічником в будь-якому будинку і господарстві.
Всі електричні дрилі можна поділити на кілька основних типів: ненаголошені, ударні, дрилі-міксери, кутові, дрилі-шуруповерти.
Ненаголошені електричні дрилі
Цей тип електричних дрилів обладнаний патронами кулачкового типу під спеціальний ключ або ж быстрозажимными патронами. Електричні дрилі цього типу призначені для оперативного свердління порівняно невеликих отворів. Їх потужності достатньо малі і варіюється в діапазоні від 300 до 600 Вт. Ви можете купити дриль і запросто свердлити дерево, різні пластики, кераміку і метал.
Ударні електричні дрилі
Ударний дриль відрізняється від ненаголошеній тим, що крім обертальних рухів здатна здійснювати зворотно-поступальні рухи. Така електрична дриль дозволяє швидше проробляти отвори в цеглі і бетоні, камені. Такий електроінструмент може працювати в ударному і безударному режимі. Варто відзначити, що є і двошвидкісні ударні дрилі, в яких є двопозиційний перемикач швидкості, що дає можливість користувачу підібрати оптимальний режим обертання для проведення робіт з різними матеріалами.
Електричні дрилі-міксери
Такий тип електричних дрилів потрібен тільки для замішування сумішей та різних розчинів. Завдяки таким пристроям суміш буде однорідною. Як правило, корисний об'єм суміші відповідає довжині зануреної в розчин штанги електроінструменту (при 80% зануренні). У разі більшого занурення встановлений на патрон дрилі буде забруднений. Сьогодні є окремі міксери, які підходять для будь-дрилі, тому цей тип пристроїв помалу втрачає свою популярність.
Кутова електрична дриль
Даний тип дрилів має форму «Р». Такий електроінструмент використовується для роботи у важко доступних місцях, оскільки має невеликі розміри. Так, якщо просвіт між предметами невеликий, то кутова електродриль буде просто незамінною.
Електрична дриль-шуруповерт
Призначені для закручування або відкручування різних саморізів, гвинтів, шурупів та свердління отворів в різних матеріалах. Дриль-шуруповерт найчастіше використовують у меблевому виробництві, вдома і на дачі. Як правило, такий електроінструмент обладнаний самозажимными патронами. Дриль-шуруповерт може працювати від мережі або від акумулятора. В обох випадках дриль має регулювання моменту затягування.
Варто зазначити, що надійність і тривалість безперебійної роботи електричної дрилі безпосередньо залежать від рівня володіння даним приладом, від ваших професійних навичок, стабільності струму в електромережі. Дуже часто дрилі перегорають із-за істотних перепадів напруги. Але цього можна уникнути, якщо встановити спеціальний випрямляч напруги — пристрій, що добре стабілізує напругу. При тривалому застосуванні електричної дрилі на морозі, користуватися пристроєм у теплому приміщенні можна тільки через 1,5-2 години.
Якщо вам необхідно купити електродриль, то необхідно враховувати наступні параметри:
Напруга живлення електродриля. Як правило, всі електродрилі працюють від мережі 220-230 В частотою 50-60 Гц.
Споживана електричними дрилями потужність. Цей параметр визначає можливість електричної дрилі зробити отвір певного діаметра у певному матеріалі. Так, чим вище потужність електроінструменту, тим більше різних завдань зможе виконати ваша дриль.
Регулювання швидкості обертання електродриля. Для підбору користувачем оптимального режиму свердління при роботі з різними типами матеріалу всі дрилі обладнані регулятором обертання.
Частота удару електричного дриля (для електричних дрилів з функцією удару). Ця частота в кілька разів більше, ніж кількість оборотів у дриля. Так, чим вище частота ударів, тим швидше ви зробите необхідну отвір у різних твердих матеріалах.
Швидкість обертання електродриля. Цей параметр електродрилі безпосередньо впливає на швидкість свердління і швидкість викручування/закручування саморізів і гвинтів. Швидкість обертання не завжди більше при більшій потужності електричної дрилі.
Діаметр свердління електричним дрилем. Цей параметр визначається як потужністю встановленого в електродрилі електричного мотора, так і патроном. Ніж м'якше буде матеріал для свердління, тим більшого діаметра можна просвердлити отвір. Також чим вище потужність наявного у дрилі двигуна, тим більшого діаметра отвір можна зробити в самих різних твердих матеріалах.
Наявність в електродрилі реверсу. Реверс — це функція, яка дає можливість без пошкоджень матеріалу або наявною заготовки вилучити свердла, що заклинило або викрутити саморізи і болти.
Кількість швидкостей електричної дрилі. Так, чим більше дриль має швидкостей, тим більш зручно працювати і правильніше підбирати необхідні режими роботи залежно від матеріалу, в якому свердлиться отвір. Електричний дриль двошвидкісна здатна без зусиль замінити кілька інструментів.
Наявність бульбашкового рівня електродриля. Це буде дуже до речі, якщо є необхідність свердлити досить глибоке і в теж час прямолінійне отвір. Бульбашковий рівень розташований на самому корпусі електричної дрилі.
Розміри і тип встановленого на електричної дрилі патрона. Тип патрона ви можете вибрати на свій розсуд. Найбільш зручними вважаються швидкозажимний патрони, в той час, як більш надійними і довговічними вважаються кулачкові патрони під спеціальний ключ. При виборі патрона необхідно враховувати характер та інтенсивність застосування електричної дрилі. Розмір патрона підбирається в залежності від того, які повинні бути діаметри отворів, які ви збираєтеся свердлити.
Комплектація електродриля. Цей електроінструмент може бути упакований в коробку з картону або пластиковий кейс. Якщо в комплекті будуть додаткові аксесуари, то вартість дрилі зросте.
Вага електричної дрилі. Чим вище потужність пристрою, тим більший за розмірами і вагою встановлений мотор.
Гарантія на електродриль. Як правило, найбільша гарантія на дриль може бути 36 місяців. Найбільша гарантія надається на якісні професійні пристрої. Якщо експлуатувати пристрій у суворих умовах, воно швидше вийде з ладу. Якщо ж дотримуватися всіх правил під час роботи з електричним дрилем, інструмент служитиме вам тривалий час. Купити дриль будь-якого типу можна з доставкою по всій Україні.