Стрічкова шліфувальна машина — це електричний інструмент, який призначений для шліфування всіляких деталей і поверхонь. Шліфмашини стрічкового типу використовують для шліфування, обдирання та зняття шарів штукатурки, фарби, лаку і так далі. Застосовують стрічкові шліфмашини в побуті, різних майстерень, будівництві.
Принцип роботи цього електроінструмент дуже простий: встановлена спеціальна шліфувальна стрічка рухається по валикам, за рахунок чого і відбувається шліфування матеріалу.
Основним елементом будь-стрічкової шліфувальної машини є шліфувальна стрічка (шліфшкурка). Шліфувальні стрічки відрізняються по зернистості, матеріалу виробництва і ширині.
Для чорнового шліфування цим приладом підходить стрічка зернистістю від 40,0 до 60,0, для звичайної шліфовки потрібно стрічка зернистістю від 80,0 до 150,0, чистові роботи проводяться стрічкою зернистістю більше 150,0. Так, чим дрібніше зерно шліфувальної стрічки, тим більше зернистість і, відповідно, якісніше буде виконана шліфування. Ширина стрічки безпосередньо впливає на швидкість роботи.
Сьогодні шліфувальні стрічки виготовляють із звичайного і цирконистого електрокорунду, електрокорунду з керамічним покриттям, карбіду кремнію. Основа шліфувальної шкурки — це папір або спеціальний поліестер.
Так, зернистість стрічки слід вибирати залежно від матеріалу поверхні, яку ви будете обробляти. Чим більше буде зерно, тим більший шар буде зніматися за один прохід стрічкової щлифовальной машиною, оскільки глибина входу зерна в поверхню більше. Якщо ж поверхня труднопроникаема, то слід використовувати дрібнозернисту стрічку, оскільки вона володіє великою кількістю ріжучих зерен.
Ширина стрічки для цієї шліфувальної машини вибирається в залежності від габаритів електроінструменту. Правильно підібрана стрічка — це запорука хорошого якості шліфування і збільшення терміну роботи електричного інструменту.
Також при виборі стрічковою шліфувальною машини потрібно звернути увагу на потужність цього електроінструменту. Від потужності залежить швидкість виконання потрібних робіт.
Не менш важливим параметром є швидкість руху стрічки. Якщо ви правильно підібрали потужність і швидкість руху стрічки, то неодмінно отримаєте найвищу продуктивність стрічковою шліфувальною машини. Так, якщо є необхідність відшліфувати деталь невеликих розмірів, то краще за все робити це на невеликій швидкості, оскільки висока швидкість обробки може пошкодити матеріал на поверхні деталі.
Стрічкові шліфувальні машини також можуть бути обладнані системою регулювання швидкості переміщення стрічки, яка є вельми корисною, якщо матеріал оброблюваної поверхні є чутливим до нагрівання або вам необхідно отримати високу точність шліфування.
Також стрічкова шліфмашина може бути забезпечена системою плавного запуску мотора, яка дає можливість плавно запускати електродвигун, що істотно збільшує ресурс електричного інструменту за рахунок зменшення зносу мотора.
Як правило, всі стрічкові шліфувальні машини укомплектовані спеціальним мішком, який вимагається для збору пилу. Вентилятор, необхідний для якісного охолодження мотора стрічкової шліфмашини конструктивно розділений на 2 частини. Так, одна частина займається охолодженням встановленого електромотора, інша проводить забір пилу із спеціального зазору між шлифшкуркой і корпусом стрічковою шліфувальною машини. Потім ця пил перенаправляється в имеющийсямешок. Сміття, яке створюється в процесі роботи з стрічковою шліфувальною машиною не тільки не поширюється по приміщенню, але і не потрапляє в сам пристрій, що також збільшує період роботи стрічкової шліфувальної машини. Так, для усунення несправностей, що пов'язані з потраплянням всередину стрічкової шліфмашини пилу потрібно розібрати і добре змастити електроінструмент. Завдяки встановленому пилозбірника робити це не потрібно.
Варто відзначити, що до багатьох моделей стрічкових шліфувальних машин можна підключити пилосос, який дозволить ще більш якісно прибирати пил по ходу роботи.
Крім пилозбірника дані електроінструменти також мають ряд систем і засобів, завдяки яким робота з ними стає більш зручною і комфортною. Так, ряд моделей стрічкових шліфувальних машин мають якісні додаткові рукоятки, які підвищують зручність при тривалій обробці поверхні. Також застосовуються різні кутові і паралельний упори, які дозволяють робити скоси більш точними. Є і моделі стрічкових шліфувальних машин зі спеціальними шліфувальними рамками, які запобігають можливість пошкодження матеріалу поверхні обробки.
Також стрічкові шліфувальні машини можуть бути оснащені спеціальним фіксатором кнопки включення пристрою, завдяки якому її не потрібно постійно тримати затиснутою під час тривало експлуатації.
Для зручності роботи стрічкові шліфмашини також мають систему підтримки постійного числа обертів навіть під час зміни навантаження або більш сильного натискання.
Процес шліфування полягає в знятті верхнього шару матеріалу певної товщини, що є досить трудомістким процесом. Для правильного вибору підходящої саме вам стрічковою шліфувальною машини потрібно неодмінно враховувати всі її технічні характеристики. Стрічкова шліфувальна машина по праву вважається універсальним електричним інструментом для проведення якісних шліфувальних робіт. За допомогою стрічкової шліфмашини ви зможете проводити чорнову і чисту шліфування. Электроинструмент, который оборудован достаточно широким полотном даст возможность оперативно отшлифовать большие площади.
Крім основного завдання електроінструменту - шліфування - пристрій дозволяє швидко знімати лакофарбове покриття з будь-якої основи, займатися підгонкою заготовки з дерева до необхідного розміру.
Також стрічкові шліфувальні машини найчастіше використовують для шліфування стін, шпаклівки. Електроінструмент знаходить своє застосування і при шліфуванні автомобілів, рам для вікон та дверей тощо.
Слід пам'ятати, що при великій швидкості переміщення стрічки продуктивність стрічковою шліфувальною машини зростає, але якість погіршується. Ось чому після проведення робіт стрічкової шлифмашиной фахівці рекомендують відшліфувати поверхню вібраційної або ексцентрикової шліфувальною машиною.