Кранові ваги — це незамінне обладнання для визначення ваги самих різних вантажів. Такі ваги зручно застосовувати там, де для транспортування, вивантаження, навантаження продукції і різних матеріалів застосовується різне вантажопідйомне обладнання типу крана, талі, навантажувача і так далі.
Такі ваги можна за пару хвилин підготувати до роботи, просто повісивши обладнання на гак крана чи іншої техніки. Також для зважування будь-якої продукції не потрібно виділяти окремий майданчик, як при використанні будь-яких підлогових ваг. При роботі з крановими вагами процес зважування відбувається під час переміщення будь-яких вантажів.
Ваги кранові характеризуються безліччю різних параметрів, які просто необхідно враховувати при виборі обладнання.
Умови роботи кранових електронних ваг
Від умов роботи кранових ваг безпосередньо залежить тривалість їх безвідмовного використання. Приміром, коли кранові ваги будуть застосовуватися для зважування металів на будь-яких відкритих майданчиках, обладнання повинно мати захист від снігу і дощу (не менше IP 65). Такий же захист необхідний крановим вагам при роботі в різних запилених цехах. Коли кранові електронні ваги будуть використовуватися в сухих опалюваних приміщеннях, достатньо придбати обладнання з захистом IP 54.
Перед тим як придбати кранові ваги обов'язково проконсультуйтеся з фахівцем і дізнайтеся, чи можна використовувати обрану вами модель в наявних у вас умовах.
Надійність і довговічність кранових електронних ваг
Надійність роботи будь-яких кранових електронних ваг та їх довговічність безпосередньо залежать від міцності та якості кожного з встановлених в такому обладнанні вузлів. Стандартні кранові електронні ваги складаються з 3 основних вузлів блоку електроніки, корпусу і тензометричного комплекту.
Блок електроніки потрібен для швидкої точної обробки інформації, що надходить.
Тензометричний комплект має спеціальний датчик, який потрібен для перетворення отриманого значення зусилля розтягування в зрозумілий обладнанню електричний сигнал. Також у такий комплект входить гак, який є вантажоприймальним пристосуванням. У тензометричний комплект кранових ваг входить петля, яка потрібна для надійної фіксації техніки на навантажувачі, вантажопідйомний гак крана і так далі.
Корпус кранових ваг потрібен для захисту встановленої всередині електроніки від пошкоджень, впливу навколишнього середовища.
Зверніть увагу на такі особливості кожного вузла. Блок електроніки повинен бути відмінно захищений встановленими корпусом, який випускається з міцних матеріалів. Корпус, як правило, дає крановим вагам захист від пилу і вологи. Тензометричний датчик повинен мати багатократний запас міцності, що забезпечить безпеку використання кранових ваг. Гак і петля повинні витримувати шестикратне навантаження по відношенню до зазначеної. Додатково гак обов'язково повинен мати систему, яка не дозволить статися мимовільного зіскакування стропи. Ця система - автоматична засувка.
Можливості кранових електронних ваг
Кранові ваги оснащені спеціальними акумуляторними батареями підвищеної ємності. Такі батареї заряджаються протягом декількох годин, але і можуть працювати від разової зарядки тривалий час (до 6 днів).
Варто відзначити, що більшість кранових електронних ваг оснащені системами, що автоматично вимкнуть обладнання, якщо воно простоює без роботи деякий час (10, 30 хвилин або більше).
Багато моделей електронних кранових ваг оснащені функцією вибірки маси тари продукції, що зважується. Вибірка — до 100% від найбільшого значення.
Також багато моделей кранових ваг мають корисну функцію автоматичної установки «0» перед черговим зважуванням продукції.
Додатково ваги такого типу можуть самі регулювати потрібний коефіцієнт підсилення.
Електронним крановим вагам необхідний деякий час для виконання стабілізації показань. Як правило, така стабілізація не займає більше 10 с.
У більшості моделей підвісних ваг кранових можна змінити одиниці вимірювання масу продукції.
Багато ваг функцією для усереднення отриманих результатів зважування при нестабільному навантаженні.
Комплектація кранових електронних ваг
Стандартні електронні кранові ваги укомплектовані так, щоб дати можливість користувачу вирішити порівняно складні завдання. Так, обладнання має гак петлю, пульт дистанційного керування, зарядний пристрій для встановленою акумуляторної батареї і 1 акумулятор.
Якщо ви хочете істотно розширити можливості таких стандартних електронних кранових ваг, то потрібно скласти перелік тих завдань, які ви хочете вирішити з їх допомогою. Наприклад, якщо ви бажаєте вести електронний облік зважувань під час відвантаження, то слід придбати кранові ваги, які обладнані спеціальним портом для приєднання до персонального комп'ютера або ноутбука. Також для цього слід придбати спеціальне програмне забезпечення для ведення електронної бази даних.
Також є можливість встановити на електронні кранові ваги спеціальне дублююче табло, для більш зручного зчитування оператором крана показань маси під час підйому продукції. Це дозволить контролювати підйомне навантаження, яка припадає на кран.
Якщо вам потрібно ручне керування крановими вагами або групою таких ваг і керувати ними потрібно на певній відстані, тоді варто придбати спеціальний радиоканальный пульт управління.
Безпечні кранові електронні ваги
Пам'ятайте, що найнебезпечнішим під час роботи з електронними крановими вагами є падіння вантажу з великої висоти при обриві строп, поломки з руйнуванням тензометричного датчика або руйнування петлі, гака. Під час використання кранових ваг з індикацією результатів зважування на дисплеї, оператору потрібно знаходиться в зоні проведення зважування, а це може бути небезпечно. Варто відзначити. що великий яскравий і контрастний світлодіодний дисплей дасть можливість бачити отримані результати зважування на відстані 10 м. Але зір у людей різний. Так, людина зі слабким зором може опинитися в небезпечній зоні. Щоб цього не сталося рекомендується докупити до електронних кранових ваг дублююче табло, яке ставиться у межах 100 м від самих кранових ваг. Додатково висота символів, які відображаються на дисплеї таких табло мінімум в 3 рази більше, ніж на самих кранових вагах, що збільшує відстань видимості отриманих показань.
Також безпека роботи з крановими електронними вагами та збереження вантажу безпосередньо забезпечується запасом міцності датчика, гака і петлі на розрив. Для датчика це чотирикратний запас, для гака і петлі — шестикратний.
Додатково перед придбанням електронних кранових ваг слід звернути увагу на габарити як гака, так і петлі.
Для вибору надійних електронних кранових ваг слід переконатись, що таке обладнання внесено до державного реєстру засобів вимірювальної техніки України.
Чим краще якість встановленого на обладнанні тензометричного датчика, тим більше його точність. Також якісний датчик відмінно працює навіть при негарантованих температурах.
Варто відзначити, що якість такого датчика, його основні параметри безпосередньо і в більшій мірі впливають на вартість електронних кранових ваг.