Домофон — це переговорний електронне обладнання, яке потрібно для забезпечення безпеки як житлових, так і робочих приміщень. Домофони дають можливість людині, яка знаходиться всередині будівлі, без прямого контакту з людиною, який бажає потрапити всередину будівлі, дозволити або заборонити йому доступ всередину будівлі.
Процес роботи домофона здійснюється з допомогою кількох блоків і проводки. Один з блоків називається блоком виклику, другий блок — це блок відповіді, який дає можливість відкривати двері з будь-якого поверху будинку, котеджу, офісу, не виходячи з цього приміщення. Моделі домофонів подорожче обладнані камерами, які дозволять людині бачити, хто прийшов. Таке обладнання називається відеодомофона.
Типи домофонів
Домофони діляться на малоабонентскі, багатоабонентські, аудіодомофони, відеодомофони і домофони для воріт.
- Малоабонентский домофон — це обладнання, яке розраховане на малоповерхові будинки (від 1 до 3 поверхів) з невеликою кількістю квартир.
- Багатоабонентські домофон ставлять у багатоповерхових будівлях з великою кількістю офісів або квартир. Такі домофони бувають матричними або цифровими.
- Аудіодомофон — це обладнання, яке дозволить говорити з прийшли, як по звичайному телефону.
- Відеодомофон дає можливість говорити з гостем, так і бачити його на встановленому екрані. Такі домофони є найпопулярнішими.
- Домофон на ворота — це обладнання для приватного сектора, яка дозволить відкривати ворота без виходу з дому.
Існує багато нюансів, які впливають на можливості і функціональність домофона: дальність роботи, наявність трубки для переговорів, наявність камери, кількість каналів, кольоровість екрану і так далі. Ці характеристики визначають вартість обладнання.
Вибір домофона
- Зображення або звук. Нові моделі домофонів виробляються з невеликими екранами, а виклична відеопанель обладнана відеокамерою. В цьому випадку власник квартири або будинку може як поговорити, так і побачити прийшов людини, що спростить забезпечення контролю пропуску. Пристрої ж з виключно звуковий комунікацією коштують набагато дешевше.
- Кольоровість екрану. По виду екрана домофони бувають чорно-білими і кольоровими і підтримують, відповідно монохромне і повнокольорове зображення. Тут різниця в чіткість зображення, оскільки в темний час доби монохромне зображення буде не надто інформативним, тому краще купити відеодомофон з кольоровим дисплеєм. Потрібно також правильно підібрати викличну панель, оскільки не кожна камера такої панелі підтримує зйомку у високому дозволі і з великим спектром відтінків.
- Роздільна здатність і габарити дисплея. Дисплеї домофонів розрізняються за дозволом і розмірами. Найменша діагональ екрану відеодомофона — 3,5 дюйма. Оптимальний варіант — 7 дюймів. Є домофони з діагоналями екранів 10 і більше дюймів, що дозволить отримати чітке і ідеальне зображення. Роздільна здатність дисплея безпосередньо залежить від його габаритів.
- Трубка або гучномовець. Зв'язок домофон реалізується за допомогою звичайної телефонної трубки або гучномовця, обладнаного мікрофоном. З першим варіантом все зрозуміло, адже фактично кожен стикався з таким пристроєм. Гучномовець для роботи використовує технологію «hands-free». Власнику потрібно просто натиснути на кнопку, що дозволить відповісти на виклик.
- Блок памяти. Это весьма дорогая опция, которая позволяет видеодомофону делать фотографии гостей либо посторонних людей, находящихся около входа в здание, подъезд. Фотографии хранятся в памяти устройства, их можно передать на ПК. Это не единственная дополнительная функция такого домофона, поскольку при необходимости вы сможете подключить к такому устройству датчики движения. Датчики позволят при появлении кого-либо около входа начать сьемку автоматически.
- Количество каналов. Количество каналов влияет на количество подключаемых к домофону вызывных панелей и других дополнительных устройств. Домофоны с большим количеством каналов пригодятся, к примеру, владельцам особняков с большой территорией и более чем одним входом. Также такое оборудование устанавливается на частных и промышленных объектах для их соединения в единую систему.
- Управление замками. Домофоны контролируют доступ в помещение либо на объект, поэтому обязаны иметь отношение к замкам на дверях либо воротах. Большинство современных моделей домофонов позволяют управлять открытием створок. Принцип работы простой: для открытия замка при вызове следует просто нажать на специальную кнопку. Замки бывают электромагнитные или электромеханические.