Електрична плита (електроплита) — це кухонна техніка, яка служить для приготування будь-яких страв.
Електроплити розрізняють по розташуванню, матеріалу, з якого зроблена варильна поверхня, кількістю конфорок, їх типом і місцем розташування, типами духової шафи, його режимам, можливостями і функціями.
Розташування електричної плити
Існують отдельностоящие і вбудовані електричні плити.
Окремі плити — це комплексне рішення для будь-якої кухні.
Також популярними є вбудовані електричні плити, які бувають залежними і незалежними. Залежні можуть розміщуватися лише поруч з духовкою, оскільки мають загальну панель управління, незалежні можуть використовуватися без духовки. У залежних моделях перемикачі знаходяться на духовій шафі або на варильної панелі, тому купувати їх потрібно в зв'язці і вбудовувати поруч. Незалежна панельможе бути розміщений де завгодно і на будь-якій відстані від духової шафи.
Матеріал варильної поверхні, електричної плити
Поверхня електричної плити буває склокерамічною, емальованому або з нержавіючої сталі.
Емальовані моделі використовуються у будинках дуже давно. Основна перевага таких електричних плит — їх ціна, яка на порядок менше ніж у склокерамічних. Недоліком є вельми скрутна очищення емальованої поверхні, з часом на емалі виникають тріщини і відколи.
Склокерамічні електричні плити практичні, виглядають красиво, міцні. Єдине, що може зашкодити склокераміку — точкові удари і різкі перепади температур. Варто відзначити, що посуд на такій поверхні ніколи не зможе перекинутися, оскільки поверхня рівна.
Електричні плити з нержавійки менш поширені. Вони можуть мати матове або поліроване покриття. В основному, моделі електричних плит з нержавійки представлені у вигляді вбудованих варіантів.
Конфорки електричної плити
Вибираючи електричну плиту для використання у сім'єю з двох осіб, можна зупинитися на невеликій плитці, а ось для багатодітної сім'ї потрібно плита з як мінімум чотирма конфорками.
Варто відзначити, що чим більше відстань між конфорками, тим краще, оскільки ви зможете відразу задіяти всі конфорки.
Конфорки відрізняються за типом нагрівальних елементів. На електричних плитах з покриттям з емалі встановлені Тени — трубки з міцного металу, які заповнені теплопровідних електричним ізолятором. Вони розташовані в чавунному корпусі і називаються «млинцями». Є моделі з відкритими Тенами — це компактні електричні плити. Тенові конфорки можуть бути звичайними (середня потужність), експрес-конфорками для швидкого нагрівання і автоматичними.
Конфорки середньої потужності нагріваються порівняно довго і також довго остигають. Зменшувати потужність таких конфорок слід не в момент закипання, а трохи раніше.
Експрес-конфорки гріються швидше, але довго остигають (як і прості «млинці»), оскільки також виготовлені з чавуну. Вирізняють їх з червоним колам, які є в центрі конфорки.
Автоматичні конфорки позначені білим колом, обладнані спеціальним датчиком, який визначає температуру посуду і автоматично розпізнає момент закипання води. Потім система автоматично зменшує потужність, запобігаючи виливання рідини.
Конфорки на склокераміці можуть бути рапидными, галогенними, Hi-Light (стрічковий нагрівач), індукційними.
Коли «млинці» відрізняються тільки габаритами дисків, то зони нагріву склокерамічних електричних плит можуть мати різні форми, функції та принцип дії. Будь-які зони нагріву на склокераміці остигають і нагріваються швидше, ніж Тени. Управління такими зонами нагріву набагато простіше, адже потужність зменшується майже моментально, як у газових плит.
Рапідние конфорки найпоширеніші і затребувані. Їх нагрівання відбувається за рахунок спіралі, яка вироблена з ніхрому (сплаву з нікелем). Такі зони нагріву прогріваються повільніше всіх інших зон нагріву склокераміки, але оскільки витрати для випуску таких зон нагріву досить низькі, плити з ними користуються попитом. Споживання електрики — 1-1,5 кВт/год.
Галогенні конфорки нагріваються миттєво, але споживають більше електроенергії — до 2 кВт/год.
Hi-Light конфорки мають стрічкові нагрівачі, що випускаються зі сплаву з високим електричним опором. Вони швидко нагріваються.
Індукційні конфорки мають зовсім інший принцип роботи, оскільки нагрівається не сама зона нагріву, а посуд на ній. Регулювання потужності моментальна. Єдиний недолік електричних плит з індукційними поверхнями —висока ціна.
Духові шафи в електричних плитах
Розрізняються духові шафи електричних плит обсягами, функціями і використовуваним покриттям. Варто відзначити, що чим більше об'єм духової шафи, тим більша кількість їжі можна в ньому приготувати.
Духові шафи бувають статичними або багатофункціональними. Статична духовка має системи для верхнього та нижнього нагріву та / або гриль. Багатофункціональні духовки можуть мати інфрачервоний гриль, вертел, системи пароварки, таймер, систему розморожування, автоматичні програматори, систему самоочищення і так далі.
Коли ви часто застосовуєте духова шафа, то кращим варіантом буде електрична плита з духовкою, оснащеної системою самоочищення, яка суттєво полегшить догляд за внутрішньою поверхнею духовки. Є кілька видів самоочищення: піролізна, гідролізна і каталітична.
найкраща очищення проводиться в духових шафах з системою піролізу нагрівання духової шафи до надвисокої температури, при якій забруднення і жир просто вигорають, на дні ж духовки залишається попіл, який потрібно лише змахнути ганчіркою.
При гідролізізастосовується проста вода, яка під час активації режиму очищення перетворюється в пар, розм'якшуючи всі відкладення. Розм'якшені забруднення і жир відмиваються легше, але процес очищення вимагає деякого часу.
Каталітична очистка. Внутрішня поверхня духовки покрита спеціальними панелями, до яких не пристає жир (всі поверхні без таких панелей потрібно мити) або в емалі покриття є спеціальна речовина, яка перешкоджає відкладенню жиру і виникненню забруднень.
Функції та доповнення електричної плити
Функція розпізнавання наявності посуду дасть можливість уникнути включення плити, якщо на зоні нагріву немає посуду або вона не підходить по діаметру до даної зони нагріву. Деякі моделі дозволяють відключити систему розпізнавання посуду.
Система «Автофокус» дасть можливість розпізнати розмір дна посуду, при цьому включиться менша або більша зона нагріву.
Індикатор залишкового тепла вкаже на те, коли зона нагріву охолоне до безпечної температури.
Таймер з автовідключенням може бути встановлений на одній або декількох зонах нагріву.
Слайдерна технологія дозволить більш зручно користуватися обладнанням. Для вибору необхідної температури потрібно просто провести пальцем по сенсорному дисплею.
Режим «Пауза» застосовується тоді, коли потрібно терміново відійти від плити. Одним натисканням плита вимикає всі зони нагріву, при повторному натисканні приготування продовжиться. Така функція може називатися «Stop and go».
Блокування від дітей встановлена практично на всіх моделях електричних плит.
Зона FlexInduction застосовується як 2 окремі зони нагріву або як 1 зона з великою поверхнею нагріву.
PowerBoostслужить для збільшення потужність зони нагріву за рахунок сусідньої нагрівається зони.
Функція Power management для зниження витрати електрики.
Автоматика закипання стежить за моментом закипання рідини і автоматично зменшить потужність при закипанні.
Функция разморозки для быстрого размораживания любого продукта.
Cleaning-пауза позволит в течение 30 с протирать панель, не беспокоясь, что установленные вами настройки собьются.
Термозонддля измерения и поддержки необходимой температуры.
Выдвижные ящики для посуды позволят удобно складывать посуду.
«Записная книжка» — это система, которая дает возможность вбить в память электрической плиты любые рецепты.