Газова плита — це відмінний домашній кухонний прилад, який дозволяє швидко і дуже просто готувати різноманітну їжу. Якісна газова плита забезпечить легку регулювання і простий контроль над температурою, оперативне зміна інтенсивності горіння полум'я, економна витрата газу, споживаного конфорками і духовкою (якщо вона не електрична).
Фактично всі новітні моделі газових плит обладнані компонентами термоелектричної захисту — газ-контролем. Так, як тільки згасне полум'я, спеціальна термопара розблокує реле, яке перекриє подачу газу. Крім контролю полум'я ряд моделей газових плит обладнані системами контролю витоку газу і системами контролю вмісту чадного газу. Система електричного запалювання полум'я через короткочасне натискання на кнопку або автоматично формує іскру в момент подачі газу для конфорки чи духовку.
Розміри та покриття газової плити
Загальний стандарт як плит, так і кухонних меблів — 850 мм (висота), 500 або 600 мм (глибина).
Ряд моделей газових плит обладнані ніжками, які можна регулювати і тим самим підганяти верхню частину плити під стільницю або стоїть поруч мийку.
Ширина плит може бути від 300 до 900 мм. найвужчими є газові плити з 2 або 3 конфорками, широкі моделі оснащені 5 або 6 конфорками.
Всі газові плити виготовлені з легованої сталі і оснащені різними захисно-декоративними покриттями.
Емаль — це теплостійкий, стійкий до забруднень матеріал, який може мати будь-який колір. Емалеве покриття має недолік — з нього складно видалити нагар. Під час чищення такого покриття можна нанести механічні пошкодження.
Нержавіюча сталь — відмінне покриття, яке може бути матовим або полірованим. Газова плита з нержавіючої сталі — це лідер у гігієнічному плані (легко чиститься і миється будь-якими засобами). Але є і недолік — на поверхні можуть залишатися сліди води, відбитки пальців.
Керамічне покриття, керамостекло, жаростійке скло тонким шаром покривають металеву основу і забезпечує відмінний зовнішній вигляд, гігієнічність і простоту обслуговування. Такий матеріал витримає досить високі механічні і термічні навантаження, легко чиститься і миється.
Конфорки газової плити
Теплова потужність та кількість конфорок залежить від ваших уподобань. Традиційно газова плита обладнана 4 конфорками, але є моделі з кількістю конфорок від 2 до 6.
Конфорки можуть володіти різною формою, габаритами, давати факела різних форм.
Є конфорки з підвищеною тепловою потужністю.
У газових плитах з 6 конфорками часто зустрічаються комбіновані моделі, які обладнані місцем для надшвидкого підігріву їжі, подвійними і потрійними конфорками. Об'єднані конфорки дозволяють дуже точно вибрати необхідний режим готування для будь-якої страви.
Є газові плити з овальними, трикутними, квадратними конфорками, які не обладнані гратами (самі є підставками для посуду).
Духовка газової плити
Духовка у газовій плиті може бути газова або електрична.
Газові духовки обладнані термометром, який дозволить стежити (у ряді моделей керувати) за температурним режимом всередині духовки.
Є моделі плит, газові духовки яких обладнані вентиляторами конвекції гарячого повітря.
Основна перевага газової духовки — економність і традиційний тепловий режим для готування їжі.
В електродуховці можна запросто регулювати внутрішню температуру, підтримувати параметри приготування на стабільному рівні. Ряд моделей газових плит з електричними духовками обладнані програм автоматичного приготування їжі.
Газові та електричні духовки оснащені внутрішнім підсвічуванням, яка дозволять зручно контролювати процес приготування їжі. Також духовки можуть бути оснащені додатковим грилем, різними обертовими рожнами і різними додатковими опціями.