Свердловинний насос — це високопотужний агрегат, який призначений для безперебійного водопостачання чистою водою заміських будинків і дач, індивідуальних котеджів, подачі води на різні ділянки, для різного роду господарських потреб.
Відео огляд свердловинного насоса Vitals:
Свердловинний насос, як правило, має досить компактні розміри, що дозволяє використовувати пристрій у вузькі колодязі на велику глибину. Це необхідно для організації постачання чистою водою в найбільш посушливих районах, де залягання грунтових вод важкодоступно.
Насос для свердловин може похвалитися досить простою конструкцією, яка забезпечує безперебійну і довгу службу. Істотним плюсом свердловинного насоса є його здатність до проведення очищення води і легкість в повсякденній експлуатації.
Основні параметри при насоса такі: потужність агрегату, його продуктивність і максимальний напір.
Щоб купити насос для свердловини, які неодмінно задовольнить всі ваші вимоги, необхідно звернути увагу на такі його показники:
- Розмір насоса і труби підведення. Дані найважливіші параметри завжди повинні збігатися. Це необхідно для того, щоб уникнути пульсацій тиску, нерівномірного і нестабільної подачі води, інших відхилень у роботі;
- Потужність. Необхідно розрахувати, яка кількість води ви маєте намір вживати, які прилади будуть підключені до створюваної насосом водної магістралі. Якщо цього не зробити, може статися аварійний відмову всієї подає воду системи;
- Наявність зворотного клапана. Варто відзначити, що не всі моделі свердловинних насосів мають такий клапан. Проводити установку насоса без цього пристосування виробники не рекомендують. Якщо клапана в комплекті немає (він не передбачений конструкцією насоса), потрібно придбати його додатково і самому (або за допомогою спеціаліста) додатково оснастити насос.
Після того, як ви встановили та підключили насос для свердловин необхідно провести певні виміри і порівняти їх результати з даними, зазначеними в технічному паспорті пристрою. Такий тест — гарантія безперебійної, коректної роботи насоса для свердловин і тривалого функціонування всієї системи подачі води в будинку.
Як підібрати свердловинний насос
Щоб правильно підбору насоса для свердловин потрібно визначитися з кількістю води, яка буде споживатися, на яку відстань доведеться вести цю воду, дізнатися пропускні можливості свердловини або колодязя.
Так, основними моментами при виборі будь-якого глибинного насоса є продуктивність обладнання, найбільша висота напору (на скільки техніка може підняти воду), продуктивність місця, звідки береться вода. Зрозуміло, насос вибирається після того, як пробурять свердловину і вам стануть відомі всі її основні характеристики. Такі параметри, як правило, вказуються в технічному паспорті, що видаються організацією, яка проводить буріння.
Основними параметрами будь свердловини є продуктивність, статичний і динамічний рівень води, внутрішній діаметр і глибина свердловини.
Продуктивність насоса для свердловин
Продуктивність свердловини є найважливішим показником, оскільки якщо взяти насос з більшою продуктивністю, ніж є у свердловини, обладнання просто выкачает воду повністю. Якщо у пристрої немає захисту від «сухого ходу», техніка перегріється і зламається. У випадку, коли продуктивність свердловини невелика, а вода потрібна вам у великій кількості, встановлюється спеціальна накопичувальна ємність достатнього обсягу — гідроакумулятор.
Рівень води в свердловині
Статичний рівень води — це відстань безпосередньо до поверхні води. Даний параметр легко встановити використавши простий грузик з волосінню і рулетку. Так, волосінь прив'язують до вантажу і опускають у свердловину. Опускати слід до моменту, коли станеться вибух. Даний статичний рівень води потрібно для визначення того, на яку глибину слід ставити насос при його установці.
Динамічний рівень води — це рівень води безпосередньо під час роботи самого насоса. Дана характеристики свердловини показує, на якій глибині слід встановити насос, щоб при його експлуатації він не викачав всю воду і постійно перебував у воді. Слід пам'ятати, що як статичний, так і динамічний рівні води різні в різний час року. Так, влітку рівень води знижений, взимку — підвищений. Слід враховувати найменший рівень води в експлуатованої свердловині протягом усього року.
Глибина свердловини
Її визначають також, як і статичний рівень води. Але є невелика відмінність: волосінь з вантажем опускають до моменту, коли вона буде провисати — так ви дізнаєтеся, на якій глибині дно свердловини.
Внутрішній діаметр свердловини.
Встановити даний діаметр дуже просто використавши рулетку. Ви можете купити свердловинний насос діаметром 75, 96 і 110 мм. Головне, зверніть увагу на даний діаметр глибинного насоса. Так, він повинен бути на 20-30 мм менше діаметра свердловини. Це дозволить провести вільний спуск насоса у свердловину.
Відстань від свердловини до місця споживання води
Так, відстань 10 м по горизонталі — це втрата 1 м по вертикалі або 0,1 атм. Якщо стоїть гідроакумулятор — потрібне додавання до 30 м до максимального напору, оскільки тиск також буде потрібно для закачування води безпосередньо в бак.
Витрата води
Витрата води можна встановити, знаючи кількість точок забору води і кількості людей, які будуть використовувати воду. Також слід враховувати додаткові точки водозабору — лазня і сауна, полив городу і так далі.
Відмінності насосів для свердловин
Гвинтовий свердловинний насос — це занурювальний насос для перекачування води з різних свердловин. Так, насос називають гвинтовим, оскільки головний робочий механізм пристрої — це «архімедів гвинт». Це є важливим відзнакою, оскільки більшість заглибних моделей оснащуються спеціальними відцентровими пристосуваннями.
Відцентрові насоси працюють за рахунок швидкого обертання спеціального колеса або великий крильчатки. Завдяки такому обертанню рідина нагнітається, в робочій камері утворюються завихрення.
Гвинтовий насос застосовує для подачі води шнек або протяжний гвинт. Таке обладнання можна запросто використовувати їх у свердловинах, де рівень забруднення досить високий. Так, шнековий гвинт фактично не реагує на наявність у середовищі, що перекачується піску або різних дрібних відходів. Конструкція механізму не дозволяє піску забиватися і заважати роботі обладнання.
Дана особливість є тільки у шнекового заглибного насоса. Відцентрові пристрої не зможуть працювати у воді, де міститься навіть дрібний пісок, оскільки швидко засмічуються. Їх слід використовувати виключно для роботи в дуже чистій воді.
Принцип роботи шнекового насоса простий. Так, вода зі свердловини надходить у камеру через спеціальні отвори, які розташовуються на дні обладнання. В камері переміщення водної маси стимулює шнек, який швидко обертається. Чим швидше швидкість обертання шнека, тим більше продуктивність техніки.
Варто відзначити, що шнекові моделі під час збільшення швидкості обертання ротора збільшують продуктивність, а вихідний тиск фактично незмінно. Така особливість дозволяє шнековим насосних станцій працювати як з чистої і забрудненої води, так і застосовуватися в промисловості. Так, дана техніка часто використовується при відкачуванні різних масел, нафти та інших виробничих рідин.
Чим довше гвинт шнека, тим продуктивніше обладнання. Як правило, у всіх випускаються насосів такого типу коштує 1 гвинт. Але є моделі які обладнані двома або декількома гвинтами.
За допомогою встановленого в обладнанні шнека конструктори можуть створити досить потужні і компактні моделі, які широко використовуються в різних господарствах, на підприємствах і так далі.