Мотопомпи для хімічно активних речовин застосовуються для перекачування або відкачування агресивних рідин.
Для правильного підбору необхідної для певних завдань такої моделі мотопомпи, слід визначити деякі параметри як самого пристрою, так і перекачуваної рідини.
Зрозуміло, головним параметром є можливість перекачувати конкретну речовину. Для кожної моделі цю характеристику краще уточнювати у консультанта.
Забір рідини
Необхідно враховувати, що найбільша глибина забору рідини для таких мотопомп становить 7-9 м. В мотопомпах для перекачування хімічно активних речовин є самовсмоктуючий насос і зворотний клапан, що дає змогу заповнювати рідиною тільки корпус насосної частини. При цьому шланг для забору рідини залишається порожнім.
Напір рідини
Мотопомпи для хімічно активних рідин, як правило, мають напори в діапазоні від 25 до 35 метрів. Але є і мотопомпи з підвищеним ресурсом, високими напірними параметрами, ось чому великий вплив на вибір конкретної моделі відіграють умови її використання.
Основні параметри вибору:
- найбільша продуктивність (л/хв);
- висота підйому рідини;
- втрати у процесі передачі рідини, наприклад, опір рідини в трубопроводах, кранах або інших з'єднаннях;
- тип встановленого двигуна (бензиновий або дизельний).
Забрудненість рідини
В комплект ко всем мотопомпам для химических веществ входят специальные сетчатые фильтры, которые устанавливаются на подающем шланге. От размера отверстий фильтра зависят размеры перекачиваемых вместе с жидкостью твердых частиц. Конструкция насосной части очень важна. Есть центробежные мотопомпы (у них рабочее колесо открыто) и диафрагменные (у них установлена специальная мембрана). Такие мембранные помпы применяют для перекачки жидкостей с небольшим количеством воды, например, из фекальных колодцев. Также такие мотопомпы используют для отвода сметанообразных жидкостей.
Температура перекачиваемой среды
Большинство мотопомп для химии могут работать с жидкостями, температура которых доходит до +90°С. При существенном увеличении температуры, глубина забора жидкости такими мотопомпами уменьшается.
Выбор типа мотора:- бензиновые двигатели, как правило, используют в маломощных помпах, производительность которых до 2000 л/минуту. Чаще всего это моторы типа OHV — с верхним расположением клапанов. Благодаря высокому крутящему моменту мотопомпы с таким мотором легко перекачивают сильно загрязненные, вязкие и химически активные жидкости.
- дизельные двигатели — это гарантия достижение наибольших моторесурса и производительности. Также такой тип мотора считается более экономным, окупается при регулярном длительном использовании.