Двотактна мотокоса stihl — це багатофункціональний продуктивне обладнання, яке потрібно для оперативної якісної стрижки газонів, луків, догляду за рослинністю на городах, у парках і так далі. Обладнання застосовується для зрізання бур'янів у важкодоступних місцях. Пристрій дозволяє зрізати навіть невеликі зарості кущів і молодих дерев. Також у майстра є можливість істотно розширити функціонал двотактною мотокоси завдяки наявним на ринку додатковим насадкам. Так, з'явиться можливість, приміром, рівняти клумби та доглядати за живоплотом.
При виборі мотокоси звертайте увагу на потужність, комплектацію, репутацію виробника і гарантію.
Мотокоси поділяють на побутові, напівпрофесійні і професійні.
Професійні моделі широко застосовуються у промисловій сфері. Так, професійна бензокоса популярна в комунальному господарстві, де з її допомогою проводиться облагородження території. Також мотокоси такого типу застосовують в сільському господарстві для заготівлі сіна і так далі. Підходять для роботи на великих площах.
Напівпрофесійна бензокоса застосовується у сфері ландшафтного дизайну. Також її нерідко можна зустріти у професійних садівників. Обладнання цього типу застосовується для періодичних робіт. Обладнання підходить для робіт на середніх і великих площах.
Побутова бензокоса — це самий популярний і поширений тип даного інструменту. Такі мотокоси широко застосовуються для видалення бур'янів, вирізання трави. Використовуються побутові мотокоси на середніх та малих площах.
Конструкція і характеристики двотактною бензокоси
Конструкція двотактною мотокоси досить проста. Вона являє собою міцну стійку і встановлений на ній бензиновий двигун. Також є спеціальна косильна головка.
Сучасні двотактні мотокоси мають штангами самих різних типів. Так, на ринку можна зустріти мотокосу з вигнутою і прямою штангою, штангою розбірного типу і так далі. Варто відзначити, що двотактні мотокоси, обладнані розбірної штангою вельми зручно і комфортно переносити або перевозити, зберігати, оскільки дане обладнання в складеному вигляді займає дуже мало місця.
Двотактний двигун мотокоси відмінно справляється з поставленими завданнями. Двигуни цього типу вимагають від оператора контролю за горючими та мастильними матеріалами. Також необхідно уважно стежити за пропорціями при змішуванні і складом даних матеріалів.
Істотним плюсом двотактною бензиновий коси є той факт, що під час застосування даного обладнання операторові немає необхідності чекати поки з трави зникне роса, або трава просохне від дощової води. Також перевагою бензинової двотактною мотокоси є автономність і мобільність під час роботи з інструментом, оскільки немає прив'язаності до джерела електрики, як у електричних аналогів.
Вибираючи зкошувальну голівку двотактною мотокоси, необхідно звернути увагу на тип оброблюваної ділянки. Так, автоматичні косильні голівки проводять самостійну подачу волосінь на необхідну довжину. Напівавтоматичні косильні головки оснащені функцією «Tap-N-Go»., робота якого полягає в тому, щоб подача ріжучої ліски починалася відразу після натискання косильною головки про грунт. Якщо двотактна бензокоса обладнана ручної косильною головкою, подача ріжучої ліски буде відбуватися вручну за допомогою захоплення.
Ріжучі насадки двотактною мотокоси
Варто відзначити, що чим могутніше двотактна мотокоса, тим товщі використовувана на неї волосінь. Також моделі з порівняно великою потужністю комплектуються спеціальними міцними ножами. Для вибору відповідного саме вам ножа, потрібно врахувати ряд важливих його характеристик. Так, всі ножі для двотактною бензокоси відрізняються по товщині, внутрішньому і зовнішньому діаметру, будовою.
В залежності від конструкції, ножі ділять на 2-зубні (використовуються для оперативного косіння молодої трави), 3-зубні (використовуються для косіння різних бур'янів, жорсткої трави), 4-зубні (використовуються для косіння заростей трави), 8-зубнын (використовуються для заготівлі сіна), 40-зубні (використовуються для косіння молодих кущів і дерев діаметром від 10,0 до 30,0 мм), 80-зубні (використовуються на напівпрофесійних і професійних пристроях для зрізання молодих дерев діаметром від 10,0 до 40,0 мм і жорстких великих заростей трави).
По внутрішньому діаметру ножі для двотактних бензокосами бувають на 25,4 і 20,0 мм Зовнішній діаметр ножа для двотактною мотокоси може бути від 200,0 до 300,0 мм. Товщина ножа бензокоси такого типу — 0,8 або 2,0 мм
Варто відзначити, що будь-який встановлений на двотактною мотокоси ріжучий елемент закритий міцним захисним кожухом. Це істотно підвищує безпеку оператора під час роботи з технікою. Слід уважно вибирати ніж, щоб не купити більший за розміром ріжучий елемент, ніж відстань до кожуха двотактною мотокоси.
Рукоятка та інші особливості двотактною мотокоси
Форма рукоятки двотактною мотокоси — це дуже важлива характеристика, що впливає на зручність під час роботи з пристроєм. Так, є 2 основних типи рукояток для мотокоси — D-образна і T/U-подібна.
D-образная рукоятка бензинового триммера подходит для проведения работ на одном уровне, при этом скос также должен быть не слишком широким. T/U-образная рукоять двухтактной мотокосы в народе называется «велосипедной». Такая рукоятка очень удобна во время проведения работ большой шириной скашивания. Также мотокосы с такими рукоятками подходят для работы с растительность на различной высоте.
Как прввило, все бензиновые мотокосы оборудованы специальными наплечными ремнями для повышения удобства работы. В среднем, вес полупрофессионального оборудования — от 5,0 до 7,0 кг, вот почему оператору существенно легче работать, когда эта нагрузка равномерно распределяется, при этом руки остаются свободными. Ремни бывают ранцевыми и наплечными.