Перед тим, як купити басейн слід відповісти на кілька важливих питань: чи є сонячна рівний майданчик на вашій ділянці (з можливістю підведення туди води), як подавати і куди зливати воду при її заміні, вийде захистити басейн від майбутніх морозів, басейн будуть використовувати діти або дорослі і так далі.
Вибір басейну
Варто відзначити, що всі наявні на ринку моделі басейнів мають стандартну глибину. Так, якщо басейн будуть використовувати діти, глибина повинна відповідати їх росту і віку.
Якщо басейном хочуть користуватися дорослі, слід придивитися до більш дорогого і складного при монтажі вкапываемому басейну, який обладнаний перехідним дном.
Оскільки діти дуже швидко ростуть, найменшим можна запросто купити невеликий надувний басейн і через кілька років пускати їх купатися разом з дорослим.
Але є й інші типи басейнів, для монтажу яких не доведеться викликати різні будівельні бригади. Такі басейни поділяють на 3 групи в залежності від типу конструкції: каркасні (з ПВХ або металу), надувні і стаціонарні композитні.
Надувний басейн
Більшість дитячих надувних басейнів — це своєрідні чохли, які зроблені із спеціальної ПВХ-плівки. У таких басейнах слід надувати лише верхнє кільце, оскільки в краю борту встановлена камера, яку необхідно накачувати. Це додасть вей конструкції відмінну стійкість. По мірі того, як ви будете наповнювати такий басейн камера буде підніматися. Забір і подача води проводяться через отвори в борту. У маленьких надувних басейнах немає системи фільтрації.
Надувний басейн самий простий у монтажі. Також не потрібно готувати для нього спеціальне місце, але потрібно добре очистити майданчик. Також поверхня повинна бути твердою, гладенькою, без опуклостей і ухилу.
Серед переваг такого басейну можна виділити невеликі габарити, мобільність, просту транспортування. Найбільші моделі надувних басейнів запросто перевозяться в багажнику авто.
Серед недоліків такого типу басейну — відсутність каркаса, дуже погана пристосованість до очищення води, яку потрібно часто міняти і потім мити дно.
Розбірний каркасний басейн
Розбірний каркасний басейн має міцну основу — спеціальний рамний каркас. Всередину цього каркаса знаходиться мішок-вкладиш зроблений з ПВХ. Цей вкладиш заповнюють водою. Так, каркасний басейн набагато міцніше і стійкіше надувного.
Каркас для таких басейнів зроблений з оцинкованого або пофарбованого металу. Самими довговічними вважаються алюмінієві і оцинковані каркаси.
Такі басейни не вимагають спеціальних навичок при їх установці. Розбірні каркасні басейни можуть мати різні розміри і форму. Монтуються такі басейни за кілька хвилин. Також в складеному вигляді басейн не займає багато місця. Є можливість закріпити навісний скіммер для фільтрації води на борту басейну. Під час простою слід накривати розбірний каркасний басейн спеціальним тентом.
Каркасний басейн менш критичний до можливих навантажень на борт, але пірнати з нього не можна. Додатково в комплект поставки такого басейну можуть входити очисний фільтр, водонагрівач, сходи, освітлювачі.
Стаціонарний каркасний басейн
Такий басейн збирається з окремих високоміцних панелей. Потім всередину ставлять пакет-вкладиш, який кріплять за каркас. Такі басейни мають досить широким верхнім кантом (до 150 мм), завдяки якому вся конструкція має високу жорсткість. Також завдяки такому канту діаметр басейну може бути більше 7 м.
В комплекті є скіммер і пісочна установка для фільтрації. Перевозити такий басейн можна тільки в досить великому багажнику. Чим більше обсяг стаціонарного каркасного басейну, тим більше ймовірність вкопуванн басейну в землю для надання йому стійкості.
Практично будь-яка модель каркасного басейну легко збирається за 1 день. Такий басейн немає необхідності розбирати на зиму, але необхідно стежити за встановленими в ньому обладнанні. Для запобігання зацвітання води слід додавати Дезальгин і Хлориклар. Ці препарати дозволять міняти воду 1 раз за рік. Під час простою слід накривати стаціонарний каркасний басейн спеціальним тентом.
Композитний (склопластиковий) басейн
Якщо жоден з вищевказаних типів басейнів не підходить для монтажу на вашій ділянці, то придивіться до басейну з склопластику, які запросто встановлюється як в приміщенні, так і надворі. Такий басейн не потрібно закопувати. Такий тип басейнів можна використовувати круглий рік. Для цього просто встановіть систему підігріву води. Також можна поставити підсвічування і закритим павільйон. Такий басейн є стійким до пошкоджень, дуже просто чиститься.
Чаша такого басейну проводиться по технології виготовлення корпусів сучасних яхт. Варто зазначити, що матеріал, з якого виробляється корпус композитного басейну не схильний до гниття і корозії, відмінно переносить перепади температури і тиску. Також є гладкий декоративно-захисний шар, який має захист від ударів, стійкість до ультрафіолету і самим різних очисних засобів.
Також склопластиковий басейн можна запросто укомплектувати аэросистемами, гідромасажними системами, різними очисними фільтрами, системою підігріву, підсвічуванням і так далі. Такий басейн не потрібно надувати і думати про правильності їх складання. Такі басейни виробляють на замовлення. Композитний басейн має термін служби до 50 років. При просте рекомендується накривати композитний басейн.
Але такий вид басейнів також має невеликі недоліки, наприклад, досить висока ціна, складність переміщення і неможливо скласти басейн.