Компресори з ресивером 25 л і продуктивністю 200-250 л/хв — це компактні пристрої, призначені для створення тиску повітря, підтримки даного тиску. Застосовується обладнання для роботи різних пневматичних інструментів. Техніка широко використовується на СТО, в побуті, різних господарствах, на меблевих виробництвах і так далі.
Основними характеристиками такого компресора, на які слід звернути увагу є продуктивність, потужність і створюваний тиск. Також важливий показник — це обсяг ресивера, розміри і вага техніки, напругу, необхідне для живлення пристрою.
Як правило, тиск вимірюють в атмосферах або барах. 1 атм приблизно дорівнює 1 Бар. При виборі компресора з ресивером 25 л і продуктивністю 200-250 л/хв зверніть увагу на максимальне створюване їм тиск — ступінь стиснення повітря. Ви дізнаєтеся, який інструмент можна підключити до компресора.
Продуктивність компресора означає кількість літрів повітря, яке обладнання нагнітає за проміжок часу. Як правило вимірюється у л/хв. Зазначена в інструкції продуктивність може трохи змінюватися. Все залежить від температури повітря в місці роботи компресора. Так, треба купити компресор, у якого є запас по продуктивності від 30 до 50% в порівнянні з вказаною в техпаспорті величиною.
Потужність компресора
Як правило, вимірюється у Вт або кВт. Впливає на продуктивність роботи. Так, чим більше потужність обладнання, тим швидше ви зможете виконати всі роботи.
Під час роботи компресора часто трапляються деякі втрати потужності. Це буває із-за тертя встановлених деталей один про одного. Для відшкодування втрат даних потрібно деяку кількість додаткової енергії. Так, необхідно врахувати, що споживається обладнанням потужність вище, ніж теоретична, яка завжди вказується в інструкції до обладнання. Це означає, що слід підбирати компресор з деяким запасом потужності, що дорівнює 30%.
Напруга і частота
Трифазні пристрої можна застосовувати в домашніх умовах, оскільки напруги в стаціонарній мережі недостатньо для роботи обладнання. Для нормальної експлуатації більшості компресорів потрібно мережу напругою 220 В і частотою струму 50 Гц.
Обсяг ресивера компресора
Як правило, даний обсяг вимірюється в літрах. Ресивер компресора являє собою бак, виконаний з міцного металу. Такий бак потрібно для зберігання стисненого пристроєм повітря. Ємність ресивера значить, скільки газу є в запасі. Так, чим більше ємність ресивера компресора, тим рідше обладнання буде включатися, оскільки рідше потрібно проводити нагнітання «свіжого» повітря. Але при цьому техніці потрібна більша кількість часу, щоб повністю заповнити великий ресивер.
Необхідно врахувати той факт, що чим менше встановлений на компресорі ресивер, тим швидше рівень газу підніметься до найбільшої позначки. Також рівень газу буде швидше опускатися до мінімальної позначки. Завдяки таким «коливанням повітря» створюється певний режим запусків і зупинок компресора.