Компресори з ресівером на 50 л і продуктивністю 200-250 л/хв — це невелике надійне обладнання, потрібне для створення і підтримки певного тиску повітря. Це пристрій широко використовується для роботи всіляких пневматичних інструментів. Обладнання можна зустріти на різних станціях по обслуговуванню автомобілів, господарствах, в меблевих цехах і майстернях і так далі.
На відміну від моделей з ресівером на 25 л, компресора з 50-літровим ресивером завдяки більшому запасу повітря рідше включаться-вимкнуться, і необхідний тиск буде довше збережуться в ресивері без включення двигуна. Тому вони краще підходять для регулярних робіт.
Найважливіші параметри компресора, до яких необхідно придивитися — це продуктивність, тиск, який створює пристрій і потужність. Також важливими є обсяг ресивера компресора, ваго-габаритні показники, напруга живлення техніки.
Потужність компресора
Даний показник вимірюють у Вт або кВт. Потужність безпосередньо впливає на продуктивність. Чим більшою буде потужність компресора, тим швидше вийде закінчити всю заплановану роботу.
При роботі електричного компресора бувають деякі втрати потужності. Трапляються вони з-за тертя наявних запчастин один про одного. Щоб відшкодувати такі втрати потрібна додаткова енергія. Слід враховувати, що споживана технікою потужність трохи вище теоретичної, яку ви зможете дізнатися з інструкції до компресора. Так, потрібно підібрати компресор з запасом по потужності. Такий запас дорівнює приблизно 30%.
Продуктивність
Цей параметр показує, скільки повітря (в літрах) компресор здатний нагнітати за хвилину експлуатації. Продуктивність компресора, яка вказана в інструкції дещо змінюється в залежності від температури в місці, де працює обладнання. Так, вам потрібно купити компресор з достатнім запасом по продуктивності. Такий запас береться в межах від 30 до 50% в порівнянні величиною з інструкції.
Тиск поршневого компресора
У всіх компресорів тиск вимірюють як в атмосфері, так і в барах. Потрібно пам'ятати, що 1 атм приблизно дорівнює 1 Бар. Вибираючи компресор з ресівером 50 л і продуктивністю роботи 200-250 л/хв слід дізнатися про найбільшому створюваним пристроєм тиск. Це тиск означає ступінь, до якої стискається повітря. Таким чином стане відомим, який пневматичний інструмент ви зможете підключити до вашого компресора.
Напруга і частота
Як правило, більшість побутових компресорів працюють від стаціонарної електричної мережі напругою 220 В. Але є і трифазні моделі, для живлення яких вимагається мережу з напругою 380 В.
Обсяг ресивера компресора
Вимірюється в літрах. Ресивер — це спеціальний бак, зроблений з міцного металу і застосовуваний для зберігання повітря під тиском. Чим більше ємність ресивера, тим рідше пристрій буде запускатися, адже потрібно буде рідше нагнітати в бак новий повітря. При цьому обладнанню необхідно більше часу для повного заповнення ресивера.
Слід пам'ятати, то якщо ресівер компресора порівняно невеликий, то рівень повітря в ньому зможе швидше піднятися до найбільшої позначки. Також даний рівень в маленьких ресіверах швидше опускається до найменшої позначки. Такі «коливанням повітря» будуть створювати певний режим як запусків, так і зупинок електричного компресора.