Промисловий пилосос і стружкоотсос —
це пристрої, які сильно допомагають різним майстрам при роботі з ручним електроінструментом, різними верстатами. Також таке обладнання використовується для прибирання території.
Чистота на робочому місці позитивно позначається як на здоров'я людини, так і на продуктивності. Також більшість будівельних та оздоблювальних робіт слід проводити виключно після підготовки основи, яке має бути чистим.
На будь будівельному майданчику або під час ремонту по території неодмінно будуть розкидані, розсипані або розлиті металева і дерев'яна стружка, пісок, осколки скла, порошкові абразиви, залишки сумішей, вода і масло, бруд, різні дрібні саморізи, гайки і болти. З прибиранням всього вищепереліченого відмінно впорається будівельний пилосос.
Варто відзначити, що деякі моделі промислових пилососів можуть прибирати досить великі шматки штукатурки або щебінь. Також є промислові пилососи, які призначені для збору води. Варто пам'ятати, що електроінструмент під час роботи створює багато дрібнодисперсного шкідливої для людини пилу, яку рекомендується негайно видаляти. До таких інструментів відносяться різні шліфувальні машини, перфоратори, лобзики, штроборізи, болгарки і так далі. Для прибирання виробленої цими пристрою пилу вам будуть потрібні апарати, які мають багатоступінчасту тонке очищення повітря.
Якщо ви вирішили купити промисловий пилосос, необхідно визначитися з характером видаляються забруднення. Чим найбільше може прибирати промисловий пилосос або стружкоотсос, тим він дорожчий, але тим менша ймовірність, що пристрій не зможе впорається з певними завданнями.
Двигун будівельного пилососа
В основі будь-якого будівельного пилососа і стружкоотсоса — електричний мотор. Від потужності встановленого двигуна залежить продуктивність обладнання. Побутові моделі пилососів оснащені моторами до 300 Вт, промислові — від 1,5 кВт. Варто пам'ятати, що чим могутніше встановлений мотор, тим краще і швидше пристрій всмоктує сміття і тим довше здатне працювати без перерв. Не дивно, що ряд моделей промислових пилососів обладнані системою плавного запуску мотора.
Показником ефективності такого обладнання є продуктивність по повітрю і ступінь розрядження.
Електродвигун промислового пилососа, як правило, працює від напруги 220 В, але є і трифазні моделі і 28-вольтові пристрої, що працюють від акумуляторних батарей.
Одним з основних параметром мотора є кількість оборотів його валу. Висока швидкість обертання дає можливість забезпечити якісну надійну фільтрацію. Так, деякі будівельні пилососи мають швидкість обертання валу двигуна 30 000 об/хв.
Для промислових пилососів, які використовуються для видалення різних рідин, що використовуються відмінно ізольовані запчастини і двигуни, які мають спеціальне повітряне охолодження. Так, волога не потрапляє усередину пристрої.
Варто зазначити, що якісний електричний двигун будівельного пилососа пропрацює набагато довше, ніж графітові щітки, які в ньому встановлені. Ось чому з метою уникнути замикання наявних обмоток, щітки слід іноді міняти. У середньому ресурс встановлених в промисловому пилососі щіток дорівнює 1000-1500 мотогодин.
Порівняно невеликий рівень шуму від промислового пилососа під час його експлуатації, безумовно, є ознакою високої надійності, якості та технологічності обладнання.
Принцип фільтрації в промисловому пилососі
Всі будівельні пилососи працюють практично однаково. Так, встановлений електричний двигун створює певний розрядження і відбувається всмоктування повітря з сміттям в спеціальний резервуар. Далі повітря очищається за допомогою різних фільтрів і виводиться з пристрою.
Є 3 основних типи фільтрації, кожен з яких володіє своїми плюсами і мінусами.
У першому варіанті будівельних пилососів вся пил і сміття збирається в мешок. Цей пилозбірник може бути виготовлений як з матерії, так і з паперу. Матерчатий мішок слід час від часу очищати. Пилососи з такими мішками ідеальні для збору досить великих часток. Вони роблять лише грубу фільтрацію. Так, дрібна пил буде проходить крізь такі пилозбірники. Змінні паперові мішки потрібно викидати по мірі заповнення. Промислові пилососи з такими мішками підходять для фільтрації дрібного пилу з розмірами частинок до 0,3 мікрон. Такі пилососи здатні якісно видаляти навіть алергени і більшість запахів! Варто пам'ятати, що пилососи з паперовими мішками не можуть очищати територію від частинок з гострими краями, наприклад, скла, металевої стружки і так далі. Це неможливо, оскільки паперові пилозбірники просто розриваються.
Другий варіант технології фільтрації — циклон.
У промисловому пилососі з такою технологією сміття та різні частинки під впливом відцентрової сили будуть збиратися в спеціальному фільтрі-контейнері. Будівельні пилососи з такою технологією стануть в нагоді для збору різної рідини або мокрого сміття.
Третя група промислових пилососів має спеціальний водяний фільтр або аквафільтр. У таких будівельних пилососах повітря проходить через контейнер з водою, в якій і осідає вся велика пил. Дрібна пил йде у встановлений сепаратор, де вловлюється спеціальним фільтраційним елементом. Це одна з найбільш ефективних технологій фільтрації, оскільки дає можливість використовувати багатоступінчасту систему фільтрації. При цьому потрібно зовсім небагато витратних матеріалів. Для коректної роботи такого пилососа потрібна велика кількість чистої води.
Варто відзначити, що будівельних пилососів без будь-якого фільтра не існує. Завжди потрібно проводити очищення повітря, фільтр, який робить тонку очистку цього повітря періодично буде забивається. Це веде до падіння продуктивності. Найпростішим способом вирішення цієї проблеми є ручна чистка фільтра за допомогою спеціального пристосування. Для такої чистки фільтр не потрібно демонтувати. Просунуті моделі будівельних пилососів допомогою прицільного пневматичної удару самі очищають встановлені фільтри. Для цього майстер просто натискає кнопку, після чого потужний повітряний потік проходить крізь фільтр у зворотному напрямку. Так, істотно збільшується час безперервної роботи і термін служби пристрою, стає дешевше техобслуговування.
Ряд моделей будівельних пилососів є комбінованими. Вони здатні одночасно комплектуватися мішками, контейнером, різного типу фільтрами. Майстру достатньо правильно вибрати необхідний для певної роботи комплект.
Пристрій промислового пилососа
Конструктивно практично всі пилососи схожі. Так, обладнання складається з міцного корпусу, ручки, коліс, шнура, шланга і органів управління.
Промисловий пилосос повинен «вміти» збирати велику кількість сміття, ось чому він обладнаний контейнер ємністю від 50 до 60 л. Також існують порівняно невеликі моделі будівельних пилососів, які можна легко переміщати по території. Апофеозом технічної думки для тих, хто не любить проводів, вважається акумуляторний будівельний пилосос.
Правилом хорошого тону в конструкції промислових пилососів є винос встановлених фільтрів з резервуара наверх пристрою або ж використання в конструкції плоских касет, що дозволяє звільнити простір безпосередньо в межах наявного резервуара.
Корпус промислового пилососа може бути зроблений з алюмінію, сталі, латуні, нержавіючої сталі, різних сплавів і так далі. Також корпус може мати пружні «бампери». Деякі виробники також використовують в якості матеріалу для корпусу пластик.
Для переміщення будівельного пилососа існує система «рояльних» коліс. Для більш важких промислових пилососів (більше 11 кг) є спеціально розроблені конструкторами рамні візки, які обладнані колесами з прогумованими накладками. Дуже добре, коли колеса або одне колесо оснащені спеціальним ножним гальмом, що істотно підвищує зручність при переміщенні промислового пилососа і його установці на нерівній поверхні.
Для того, щоб промисловий пилосос був по-справжньому мобільним пристроєм, потрібні ручки для його перенесення і комфортного перевезення. Є багато варіантів ручок, наприклад, верхні, висувні, бічні.
Більшість промислових пилососів створюються так, щоб майстер міг підключити їх до різного електричного інструменту, який створює багато пилу при роботі. Механічно це забезпечується різними перехідниками, що за діаметром підходять до патрубків на електроінструменті. Також корпус стружкоотсоса або пилососа має силову розетку, яка може запросто витримати навантаження більше 2,0 кВт. Від цієї розетки буде отримувати живлення приєднаний електроінструмент. У високотехнологічному обладнанні зв'язок між ним і електроінструментом проводиться в автоматичному режимі. Так, запускаючи, приміром, болгарку автоматично включається і сам промисловий пилосос. Після вимикання електроінструменту пилосос все ще деякий час збирає сміття і пил а потім вимикається.
Будівельний пилосос обладнаний спеціальними системами, які надійно захищають його від перевантажень, перегріву. Також обладнання автоматично вимкнеться у разі, коли встановлений резервуара повністю заповниться. Корпус деяких моделей промислових пилососів обладнаний спеціальною світлодіодним індикацією, яка вкаже на засмічення фільтрів або шланга, наповнення встановленого пилозбірника. Також у всіх пилососів є можливість вибору сили всмоктування. Варто відзначити, що даний регулятор може знаходиться і на всмоктувальній трубі.
Багато моделей мають кілька додаткових патрубків, які потрібні для зливу води. На корпусі деяких моделей пилососів і стружкоотсосов є спеціальні гнізда для зберігання різної оснастки. Безперечно, плюсом є наявність у будівельному пилососі довгого мережевого шнура, який також дуже часто слугує для живлення і працює в тандемі з пилососом електричного інструменту.
При виборі будівельного пилососа зверніть увагу на його комплектацію. Як правило, базова комплектація передбачає наявність довгого шланга (приблизно 7,5 м), спеціального перехідного коліна, труби, кількох насадок, адаптери для приєднання електроінструмента, набору фільтрів, контейнера і пилозбірників.